Branky:  30. a 72. Müller, 35, Filip, 56. Vobecký
Zruč n. S.: Hromas - Z. Louda, Viktora, Jouza L. Jelínek - Zeman , Matouš, Vosyka, K. Petrů - Cudlín, Koudela Střídali: Brož, T. Louda, J. Váňa
Zdislavice: Klenot - D. Janovský, Hejný,  P. Bouček, Gregor - Vobecký, Kubálek, Müller, Pecháček - Kašpar, Filip. Střídali: Žák, Páv, Jirka
VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE
FOTKY Z UTKÁNÍ ZDE

Po osmnácti letech se Jiskra probojovala do krajské soutěže, i díky odstoupení Zbraslavic.

Už půl hodiny před výkopem se zaplnilo parkoviště před stadiónem a i další přilehlé volné místa v okolí. Všichni byli zvědavý, jak dopadne tato dlouho očekávaná premiéra.

Hráči před plnými tribunami lehce znervózněli a možná na ně i dolehla tíha okamžiku, přesto se do první zručské šance dostal hlavičkující Petrů. Zdislavice, však ukázaly kvalitu ve svém kádru a v zápětí zahrozily velkou příležitostí. Po těchto prvních šancích se hra vyrovnala. Jiskra se snažila překvapit hosty z rychlý protiútoků, ale Zdislavice dobře a pozorně bránily. Po jednom z brejků poslal Koudela prudký balón do vápna, na který bohužel Cudlín hlavou nedosáhl. O chvilku později po chybě Zdislavické obrany, pohotově loboval hostujícího golmana Koudela, ten však předvedl parádní zákrok a poslal míč těsně nad břevno. Z následného rohu, už nic jiskra nevytěžila. Po dvou šancích Jiskry začali přebírat iniciativu hosté. Ti ukázali hezkou kombinační akci, která skončila střelou těsně vedle Hromasovi branky. Jiskra opět pokouší štěstí z brejků, Zemanova procházka obranou hostí, končí ranou nad. Ve třicáté minutě už hosté trestají nerozvážnost Zručské obrany, po akci hostujícího Kašpara usměrňuje míč do branky Müller 0:1. Jiskra se ani nestačila otřepat a inkasovala podruhé, Kašpar krásně do ulice vysunul Filipa, který nezaváhal a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Zaskočená Jiskra si koledovala i o další branku, hosté ze Zdislavic byli na koni a domácí nepříjemně svírali. Trefili po teči zručské obrany břevno a další šance pochytal Hromas. V závěru první půle se Jiskra otřepala a zkusila do přestávky snížit, ale hosté už si poločasové vedení pohlídali.

Druhá polovina nezačala pro Jiskru moc dobře. Zdislavice kontrolovaly úvod a podnikaly nebezpečné manévry před zručnou brankou. V 56. minutě se hosté dočkali potřetí. Hromas zaváhal při rohovém kopu, a hostující Vobecký, už neměl problém uklidit hlavou míč do prázdné branky 0:3! Jiskra chtěla vstřelit, alespoň jednu branku a potěšit, tak hojnou skupinu domácích příznivců. Hodně blízko k ní měl Koudela, ale golmana hostí obejít nedokázal. Hosté, ale nadále pokračoval v tlaku. Hráči hostí se předháněli v zahazování šancí. Až v 70. minutě potěšil zručský Matouš diváky střelou do tyče z přímého kopu. V 79. minutě však bylo o utkání rozhodnuto, to se trefil opět Müller a uzavřel tak skóre na hrozivých 0:4! V závěru se dostal do šancí L. Jelínek a T. Louda, ale hostující golman nulu nakonec udržel a tak Zdislavice porazili Jiskru vysoko 4:0.

VÝJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁNI: ZDROJ SVOBODA.INFO

„Premiéra v soutěži nám výsledkově nevyšla,“ povzdychl si trenér Michal Váňa a pokračoval: „Od tohoto utkání jsem očekával, že Zdislavice pro nás budou přijatelným soupeřem. Nakonec nás ale hosté přehrávali silově a ve středu pole. Nebyli jsme tak důrazní v osobních soubojích a Zdislavice je vyhrávaly, proto měly více šancí. Tři branky jsme dostali právě po jejich důrazu. Hosté ale vyhráli zasloužené a odjíždějí se třemi body,“ uvedl Michal Váňa.

„I když bylo na mých svěřencích vidět, že je to zaskočilo, tak to nevzdávali a bojovali až do devadesáté minuty,“ ocenil Váňa své hráče a navázal: „Teď jde o to přitvrdit v osobních soubojích a nějaký ten zápas se nám určitě povede, i když nás nyní čekají tři těžká utkání,“ uzavřel.