1. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

Jiskra Zruč – TJ Mnichovice 3:2 (1:2)

Branky: 32. Jouza, 47. Martiňák, 51. Kovář – 8. Vyskočil, 11. Vitiuk.

Rozhodčí: Holý – Němeček, Procházka. Červená karta: Jouza. Žluté karty: Jouza – Krajčí .Diváků: 60.

Jiskra Zruč: Cudlín – Louda, Havel, Hájek, Kotek - Martiňák, Kovař (83. Jelínek), Šindelář, Jelínek – Jouza, Šindelář. Trenér Michal Váňa.

TJ Mnichovice: Vinš – Král, Vitiuk, Gazmed (46, Oblzozhok), Rejka, Krejčí, Vyskočil, Procházka, Haloun, Barták, Blažek. Trenér Hatina Ondřej.
ZDROJ: facebook - Zručský sport - JT
Ve 2. minutě zahrával domácí Zeman rohový kop, hosté ho odvrátili zpět k zahrávajícímu. Zeman hned ,, z první“ míč vrátil do pokutového území, kde našel naběhnuvšího Kováře, ale jeho hlavička jen těsně minuta břevno branky sedmapadesátiletého gólmana Vinše. Domácí mohli vyhrávat, stal se však pravý opak. Mnichovický nováček soutěže I. B třídy z prvního vážnějšího útoku v 8. minutě skóroval Vyskočilem po příhře Bartáka – 0:1. Hostům tak vyšel parádně vstup do utkání, v 11. minutě vedli nad domácí Jiskrou dokonce 2:0, střelu Vitiuka si srazil do vlastní sítě Hájek. Ve 14. minutě nebezpečně vypálil Zeman, brankář hostů střelu kryl. Ve 21. minutě zahráli Mnichovičtí nedovolenou malou domů v prostoru vápna, rozehraný trestný kop Jouzy napálil Zeman do Vinše, odraženou Martinák do břevna. Ve 32. minutě se konečně domácí dočkali snížení, trestný kop Zemana prodloužil do sítě hostů Jouza – 1:2., Po dalších dvou odehraných minutách střílel na branku hostů opět aktivní Zeman, poprvé trefil Krejčího, zblokovanou střelu poslal do náruče gólmana Vinše.
Začátek druhého poločasu skvěle vyšel domácí Jiskře. Ve 47. minutě vyrovnal Martinák – 2:2, vedoucí branku přidal z následujícího útoku v 51. minutě Kovář – 3:2. V 75. minutě založili hosté brejkovou akci po pravé straně hřiště, domácí brankář Cudlín k vyrovnání hosty nepustil, střelu Bartáka bravurně vyrazil. Z okamžitého protiútoku Jouzy s Kovářem byl opět poslední u míče Zeman, v cestě ke skórování mu stál mnichovický strážce branky Vinš. V 79. minutě šli domácí do ,,deseti“, za dva fauly ve dvou minutách po sobě putoval do šaten s udělenou červenou kartou Jouza. Hosté se po vyloučení domácího hráče nastěhovali před pokutové území Jiskry, obranný val v čele s brankářem Cudlínem ,,nájezdům“ hostů odolal a ubránil těsné vítězství.

Vyjádření trenéra Michala Váňi:
ZDROJ: svoboda.info
„Z utkání mám smíšené pocity. Začátek zápasu nám nevyšel,“ řekl trenér zručské jiskry Michal Váňa. „Dostali jsme brzy branku. Po vlastním gólu z jedenácté minuty to s námi vypadalo bledě,“ připomněl Váňa.
„V průběhu zápasu jsme věřili, že skóre otočíme. Měli jsme slepenou sestavu, ale zvládli jsme to. Soupeř byl aspirantem na postup, ale my jsme je přehráli. Kluci si odehráli svoje. Nemám jim co vytknout,“ uzavřel.

Vyjádření trenéra Mnichovic Hatiny Ondřeje:
ZDROJ: facebook TJ Mnichovice
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou - TJ Mnichovice, první mistrovské utkání jsme na hřišti soupeře prohráli. Musím říci bohužel, jelikož po vedení v první půli o dva góly pro náš tým, jsme herně propadli a po hrubých fatálních chybách jsme inkasovali. Celkově tým už od počátku nebyl ve stabilním složení a bylo to znát. Chybějící hráči Rejka Lukáš, Čížek Tomáš, Kuchař Lukáš, Sergo Poputko, Kubásek Adam, Horňák Michal, Zelinka Karel se potýkají se zraněním, či nemocí nebo nedostatkem času a právě i to je jeden z důvodů neúspěchu. Není to klišé výmluva, ale se dvěma střídajícíma hráči, kteří se dají využít na své posty, nezastoupí jiné hráče na jiných postech. Ano každý hráč má své klady i zápory a jsou využitelní jen pro daný post a to se potvrdilo už začátkem druhé půle, kdy jsem do hry poslal Alekse, který plnil úlohu běhání po celé lajně levé strany, bohužel bez agrese defenzivy a při jeho ztrátě balonu jsme právě dvakrát inkasovali a soupeř se tím dostal do vedení na konečných 3-2. Bohužel nemohu být spokojen ani s předvedenou hrou ostatních hráčů.
Přitom hra soupeře nebyla nikterak oslnivá, neustálé nakopávané balony přes půlku hřiště na jejich a to mohu uznat kvalitní rychlé útočníky, kteří právě dokázali balon udržet na svých nohou a něco vymyslet s přidáním velké agresivity celého týmu, kdy v 80 procentech naší hru bránily s fauly. Ano bohužel i tato hra jim stačila na vítězství proti nám a tak zaslouženě vyhráli, Nicméně zpět k našim, je třeba ze zápasu vyvodit důsledky ať už ze hry zadních či středních nebo i útočných řad, poučit se, vše si říct na tréninku a do dalšího zápasu jít za vítězstvím. Není možné, aby tým a hráči takových kvalit odevzdali podprůměrný výkon, bez agrese, bojovnosti, rychlosti, běhání a nesčetně zkažených míčů ať už přihrávek, pasů, odhadu na balón, rozehrání standartních rozehrávek, podržení míče a neposledně zakončení.
V poslední řadě bych rád poděkoval skalním fanouškům našeho týmu, kteří nás jeli společně v jednom autobuse podporovat a jsou velkým příkladem už jen tím, že na sraz dorazili oproti hráčům včas.

FOTO ZDROJ: Josef Tůma