Branky:  45. Lupínek - 2. Matouš, 9. Fanta, 56. Tvrdík, 90. Koudela

ŽK. 3/1

Sestavy: Malešov: Bednář -  Lupínek, Novák, Kraus, zajíc, J. Špitálník, Železný, Černý, R.Špitálník (75. Hala), Křivohlavý (83. Luňák), Barenčík ( 64. Bukovič). Trenér F. Klečák Zruč n. S.: Svoboda - J.Váňa (27. Frajt ), Musil, Janata, M. Havránek (87. J.Havránek ) - Tvrdík, M. Váňa, Brož, Matouš (59. Koudela) - Kohout, Fanta. Trenér P. Jelínek.

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE

Malešov - V sobotu odpoledne se v údolí pod tratí odehrálo 10. kolo okresního přeboru.

Jiskra nastoupila skoro v kompletní sestavě. Chyběl jen Lukáš Jelínek, který stál kvůli červené kartě, která nebyla na disciplinárce projednána.Na vině je Česká pošta.

Trenér Jiskry posadil na střídačku střelce Koudelu a oporu obranné řady J. Havránka. Jak v po zápasovém rozhovoru proti Malínu slíbil, tak i uskutečnil.

Jiskra začala moc dobře, ve druhé minutě se k rohovému praporku postavil Matouš a míč poslal přímo do branky 0:1! To co se dělo po obdržené brance nemá obdoby. Škoda jen, že kamera byla vypnutá a my Vám nemůžeme ukázat co se v Malešově dělo.

Domácí se nedokázali smířit s obdrženou brankou, dle jejich názoru, míč nepřekročil brankovou čáru. Ale rozhodčí gól uznal a poslal Jiskru do vedení. V tu chvíli domácí brankář hodil po rozhodčím míč, který ho zasáhl do hlavy, a následně ho napadl ze zadu. Další domácí hráči, přidali velmi vulgární nadávky. Rozhodčí bohužel tuto situaci neunesl a rozdal jen dvě žluté karty.

A aby toho nebylo pro domácí dost, tak z další akce Jiskry, po centru Matouše a následném zmatku v pokutovém území se nejlépe orientoval Fanta, který zvýšil v 8.minutě na 0:2!!

Po brzkých brankách se hra začala vyrovnávat a Malešov začal hrozit, v polovině poločasu čaroval navrátilec do Zručské sestavy Standa Svoboda, který nejdříve zlikvidoval trestný kop Špitálníka a následně bravurně vyrazil pokus domácích, po zpětném centru do vápna.

Zručská obrana byla pozorná až do 45. minuty, kdy si nebezpečně v zadu kombinovali. Váhajícímu Matoušovi sebrali domácí míč, M. Havránek podklouzl a tak centrovaný míč mohl přesně skončit na Lupínkově hlavě a následně v brance za zády bezmocného Svobody 1:2 !!!

Po rozehrávce se pískal konec první půle. Při odchodu do kabin, ještě šlehaly výhružky od domácích hráčů směrem k rozhodčímu.

Do druhého poločasu vlítli domácí s cílem vyrovnat. Na dlouhých deset minut uzavřeli Jiskru na její půlce, ale k žádné vážnější šanci to nevedlo, obrana si dala již pozor a veškeré náznaky spolehlivě likvidovala. A tak přišel trest. Fanta se uvolnil mezi dvěma beky a posunul na Tvrdíka, který osamocen poslal míč k tyči 1:3!  A když o pár minut poslal trenér na hřiště čerstvého Koudelu, který opět  provětrával obranu soupeře, začalo být o výsledku jasno.

Po naskočení na hřiště se Koudela hned zapojil, obešel tři hráče a připravil šanci Kohoutovi, který pěknou střelou provětral domácího brankáře. V další šanci se opět vyskytl Kohout, ale z metru hlavou přestřelil.

Domácí se už do žádné šance nedostali, a tak s chutí hrající Koudela v 90. minutě uzavřel s pomocí teče domácího obránce na 1:4!

V závěru ještě trefili domácí tyčku, ale to byla jejich největší šance v druhé půlce.

Po  ukončení zápasu byla početná skupina Ultras, která do Malešova dorazila,  u vytržení a radovala se z vysokého vítězství.

Pak ještě Ultras rozpoutali debatu s rozhodčím před jeho odjezdem, na téma vyloučení brankáře, který na něj zaútočil. Sám rozhodčí přiznal, že by nedohrálo 5 hráčů Malešova, na což Ultras reagovali, že se tak nikdy nenaučí chovat, když se toto bude promíjet.

Zápas jsme nechali zhodnotit trenérem Jelínkem.

Domácí měli špatný vstup do zápasu, kdy obdrželi jednu spornou branku, i když jejich fanda za brankou uznal, že se míč pohyboval 10 cm za brankovou čárou, tím že se rozčilovali tak se  rozhodili z koncentrace, a za dalších pět minut dostali druhou branku. Ve 45 minutě jsme je vrátili do zápasu, kdy jsme naší klasickou rozehrávkou na půlce ztratili míč  a dostali branku. Druhý poločas se odehrával ve středu hřiště, Jiskra trestala z brejků, kdy Fanta připravil branku na 3:1 Tvrdíkovi. Malešov to v závěru otvíral a my trestali a zvýšili na 4:1, v závěru Malešov nastřelil tyč a jinak si myslím, že zápas se odehrával tak 60%- 40% v náš prospěch. Rozhodčí velice dobrý, i když podržel domácí tím, že nevyloučil jejich hráče na začátku utkání, což měl. Jinak oživení taky přišlo po našem střídání, takže kvalita mužstva je, obrana hrála velmi spolehlivě až na jednu chybu, kterou domácí potrestali.

Do branky se vrátil Standa Svoboda co říkáte na jeho výkon?

Standa nás podržel hlavně v prvním poločase, kdy výborně vychytal šance domácích a udržel naše vedení. Což bylo důležité. Jsme rádi, že se rozhodl pokračovat a doufáme, že se mu bude dařit i nadále.

Díky za rozhovor …

Rozhovor nám poskytl i navrátilec do Zručské branky Standa Svoboda:

Stando co nám povíš k zápasu? Jak jsi to viděl z branky?

Kluci hráli perfektně, tri body z venku to se počítá!

Psalo se o přerušení kariéry, které potvrdil i sám trenér Jelínek, najednou jsi se nám objevil ve Zručské brance co nám k tomu povíš? Co tě přimělo?

Je to pravda…, Míša Jírů, který měl vlastně chytat se zranil v zápase s Malínem!

Chybělo by mi to, je to silnější než já a musel jsem se vrátit, kvůli té partě a kvůli všemu!

Jinak výborný výkon Stando gratuluji. Můžeš nám popsat ty dvě situace, přímý kop mám namysli a šanci Malešovského hráče co jsi vyrážel nohou?

Při standardní situaci, jsem chtěl, aby mi Mára Brož roztáhl nohy, abych viděl na míč no a dal to na mou stranu, tam jsem si už lehnul …  s přehledem.

Jinak při té druhé šanci prolétl míč vápnem, pak už to bylo na poslední chvíli, já nastavil nohu a on mě naštěstí trefil.

Příští zápas odehraje Jiskra s Kutnou Horou, můžeme tě očekávat ve Zručské brance?

Pokud mi dá trenér šanci, tak rád chytat budu.

Zeptali jsme se Honzy Kohouta, k jeho největší šanci zápasu. Kdyby proměnil mohl se dotáhnout v tabulce střelců na Jakuba Koudelu.

Podcenil jsem to, myslel jsem, že to bude jasný gól, tak jsem to trknul a šlo to přes, .. spálená stoprocentní šance.