12.KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

Sokol Teplýšovice – Jiskra Zruč  6:2 (4:0)

Branky: 20. a 37. Podhorský, 41. a 73. Král, 6. Chomát, 55. Vyhlídal - 57. Váňa, 76. Zeman.

Rozhodčí: Manosur - Němeček, Suchý. ŽK: 0/2 M. Váňa, K. Petrů.

Teplýšovice: Stařecký - Tůma, Stěhule, Král, Šahin, Chomát, Podhorský (71. Breburda), Nerad, Hruška (87. Matoušek), Pejša (78. Mládek), Vyhlídal. Trenér Petr Chomát.

Jiskra Zruč: Cudlín - Louda, Jouza, Hájek - Váňa - Diego, Janda (69. Kovář), Petrů, Zelenka (46. Brabec) - Koudela, Zeman. Trenér Michal Váňa.
Zápas se kvůli sněhové kalamitě hrál ve Vlašimi na umělé trávě. „Trochu jsem měl strach z umělé trávy," podotkl trenér Teplýšovic Petr Chomát.

Jenže Teplýšovičtí od začátku předvedli na „umělce" výborný kombinační fotbal. Brankostroj otevřel v 6. minutě Chomát, který si naskočil na Vyhlídalův míč z trestného kopu a hlavou se nemýlil. V 15. minutě Vyhlídal běžel sám na na hostujícího gólmana, ale mířidla měl špatně seštelovaná. U další branky byl opět Vyhlídal, který přetáhl centr na zadní tyč, Chomát sklepl míč na Podhorského – 2:0. Na druhé straně po rohovém kopu balón propadl na malé vápno a Zelenka z otočky trefil z boku tyč. Ve 37. minutě poslal Král ze strany centr do čtverce, kam si naběhl Podhorský a nadvakrát překonal gólmana. Poločasovou krásu Teplýšovic dokončil po centru Hrušky kanonýr Král – 4:0.

Po změně stran nejprve v 52. minutě zručský Zeman z malého vápna trefil boční sít. Za chvíli se Vyhlídal napřáhl z velkého vápna a střelou k tyči přidal pátou branku. Hosté vzápětí odpověděli, když Váňa prošel domácí obranou a přes gólmana Stařeckého vsítili první branku. V 70. minutě mohli hosté snížit, ale únik Zelenky teplýšovický brankář vychytal. Domácí byli v této disciplíně úspěšnější a v 73. minutě Král své sólo úspěšně zakončil. Konečný výsledek stanovili hosté, když Petrů prošel obranou, na zadní tyči našel Zemana a ten zasunul na 6:2.

„Hráči i přes několik nedostatků podali v první půli vynikající výkon. Ve druhém poločasu přišlo zřejmě podcenění výsledku a také prostřídání. V hlavách hráčů to tak bývá. Za první půli bych chtěl kluky pochválit," popsal zápas teplýšovický trenér Petr Chomát.

„To utkání jsme si prohráli v prvním poločase.“ Ve dvacáté minutě totiž Zruč prohrávala už 2:0! „Oba góly padly po nepohlídaných standartních situacích. O bodech ale rozhodl až třetí, respektive čtvrtý gól,“ konstatoval trenér Zruče Michal Váňa.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že není o co hrát a hráli se úplně jinak. Zápas byl rozhodnutý. Začali jsme si věřit, tlačili jsme se dopředu a hrálo jsme agresivně,“ těšilo Michala Váňu, „to nám v první půli chybělo,“ dodal. „Začali jsme hrát náš fotbal a dali jsme dva góly. Na čtyři-jedna snížil volný Váňa, který uklízel lobem do brány přihrávku od Zemana.“ Teplýšovice si náskok hlídaly, i přesto se ale Zruč ještě dokázala prosadit. „Druhý gól padl po individuální akce Petrů do vápna. Přihrál na penaltu, kde si míč našel Zeman a uklidil ho přesně k tyči. Ale bylo pozdě,“ věděl trenér Michal Váňa.