12. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

Jiskra Zruč – FK Týnec n. Sáz. 0:1 (0:0)

Branky: 87. Vavrek.

Rozhodčí: Petr Jahoda – Martin Dvořák, Vojtěch Braunšveig. ŽK: 3:1 (60. Hájek, 69. Petrů, 50. Kovář – 20. Radačovský).  Diváků: 75.

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Hájek, Viktora – Kovář (68. Janda), Šindelář (78. Havel), Petrů, Martiňák, P. Jelínek – Zeman. Trenér: Michal Váňa.

Týnec n/S: Dvořák – Petrášek (68. Dostál), Stibůrek, Havlka, Kavoň, Kopta, Vavrek (88. Kratochvíl), Horký, Nikrmajer, Skalický, Radačovský. Trenér Miroslav Bubeník.
FOTBALISTŮM SE NEDAŘILO, I PŘES ŠPATNÝ VÝKON ZAHODILI TŘI TUTOVKY, HOSTÉ JE V ZÁVĚRU POTRESTALI A ODVEZLI VŠECHNY BODY.

Domácí začali útočnou hrou, do 9. minuty vytěžili tři gólové situace po rohových kopech. Hosté působili mdlým dojmem a vypadalo to, že si odvezou další porážku. Nestalo se tak, v brance Týnce nad Sázavou čaroval dvacetiletý gólman Dvořák. Ve 12. minutě zneškodnil samostatný únik Zemana, vyražený míč napálil přes branku Martinák. Hosté odpověděli v 15. minutě, kdy příhru Petráška nevyužil ke skórování Horký. Poté se Týnečtí probudili a postupně se dostávali do hry. Největší šanci prvního poločasu a možnost dostat hosty do vedení ,,zazdil“ ve 38. minutě Vavrek po narážečce Kopty, míč poslal vedle pravé tyče brankáře Cudlína.

Druhé dějství bylo až na několik výjimek již v režii hostí. Horký místo zakončení ještě nahrával Petráškovi, který byl v ,,gólovce“ sražen, ale jinak výborný rozhodčí Jahoda penaltu neodpískal. Cudlína nedokázal překonat ani Radačovský. V 67. a 72. minutě se vyznamenal nadvakrát týnecký Dvořák, když vyrazil po ojedinělých brejcích střely Zemana po přihrávce Kováře a Martináka. Týnečtí i nadále dobývali zručskou svatyni, ale domácí branka byla zakletá. Radačovský nejprve po rohovém kopu Skalického orazítkoval břevno a poté propásl gólovou šanci Horký. Tři minuty před koncem utkání se na hosty usmálo štěstí, když Radačovský vyhrál souboj s Jouzou a sedmnáctiletý Vavrek levou nohou podél výborného Cudlína rozhodl zápas 0:1. (jot, sim)

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁŇI: ZDROJ: Svooboda.info

Nezasloužili jsme si z tohoto zápasu brát body,“ přiznal trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa. „Hráli jsme jen prvních deset minut, kdy jsme si vytvořili dvě, tři gólové situace. Poté jsme ale postupem času odpadali a do poločasové pauzy jsme úplně přestali hrát,“ kroutil hlavou.

„Ztráceli jsme zbytečně míče. Bylo jen otázkou času, kdy nás soupeř potrestá. Nikomu se na hřišti nedařilo,“ komentoval výkon svých svěřenců. „Trest přišel tři minuty před koncem. Nevím příčinu našeho špatného výkonu, ztráceli jsme míče. Zápas blbec,“ uzavřel trenér zručské Jiskry.

FOTO ZDROJ: Josef Tůma