13. KOLO 1.B-třídy sk. D

Jiskra Struhařov - Jiskra Zruč    5:1 (2:1)

Branky: 6. a 55. O. Veselý, 42. a 50. Kocábek, 70. D. Sysel – 39. Brahimi

Rozhodčí: Jan Chrudimský -  Radek Hlavnička, Václav Kvasnička. ŽK: 0:3 (23. Janda, 43. L. Jelínek, 65. Jouza). Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Sestavy: Jiskra Struhařov: P. Pessr – Kůstka, J. Sysel, D. Sysel, Shapoval – Hroch, O. Veselý, Koblasa (82. M. Strnad), Zmek – Fürbacher (76. Frajták), Kocábek.

Jiskra Zruč.: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Viktora, L. Jelínek – Zeman, Janda (46. T. Louda), Petrů, Diego – Brahimi, Koudela (65. Brabec). Trenér: Michal Váňa.
Na Benešovsku se Jiskře na podzim moc nedařilo, z dvanácti možných bodů získalo tři (dvě porážky, dvě remízy - vítězství a porážka na penalty)

Po podzimní části I. B třídy skončila Jiskra na 8. místě

Struhařov předvedl na velmi těžkém podmáčeném terénu jeden z nejlepších výkonů a zaslouženě zvítězil. V 6. minutě přivedl domácí do vedení hlavou O. Veselý. Poté mohl zvýšit Zmek, ale z dobré pozice trefil pouze hostujícího gólmana. V 21. minutě nastřelili Zručští břevno. Následně si na druhé straně dvakrát vylámal Kocábek zuby na Cudlínovi. V 39. minutě využili Brahimi špatné domácí rozehrávky a vyrovnal na 1:1. Těsně před koncem poločasu již ale do třetice Kocábek trefil síť a dostal opět domácí do vedení.

Chvíli po přestávce ranou z hranice pokutového území opět přesně zacílil Kocábek – 3:1. Ihned po rozehrání mohli hosté snížit, ale v koncovce byli nepřesní. A tak zase udeřilo na druhé straně, když se po centru Hrocha prosadil podruhé v zápase hlavou O. Veselý. Domácí si poté vytvořili ještě dobré příležitosti (Zmek, Veselý), ale jen D. Sysel z trestného kopu rozjásal fanoušky. A když hosté z ojedinělých protiútoků stav nezkorigovali, zůstal překvapivý výsledek 5:1.

Michal Váňa, trenér Jiskry: ,,Na podmáčeném terénu jsme neuspěli, dostali pět branek. Nevymlouvám se, terén byl pro oba stejný. Domácí podali hodně dobrý výkon, my jsme byli nedůrazní, nezvládli standardní situace. Tímto způsobem nemůžeme hrát a hlavně nedáváme góly. Nedaří se a propadli jsme proto v tabulce na osmé místo.“