Jiskra Zruč - Uhl. Janovice "B"  2:2 (1:2)

Branky: 8. V. Svoboda, 30. M. Svoboda, 40. Koudela z pen., 65. J. Havránek
Diváků: 60
Sestavy: Zruč: Kořínek (Jíra) - L. Jelínek, Jouza, J. Havránek, M. Havránek (Hájek) - M. Váňa, Tvrdík, Matouš, Z. Louda (Viktora) - Koudela, Brože
Janovice B.: Verner - Pana, Čížek, Hrbek, M.Svoboda, Meloun, Forman, Jelínek, Blecha, Bohatec, V.Svoboda Střídal:.Rettig

VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

Ve čtrnáctém kole se setkali soupeři z opačných konců tabulky. Druhá Jiskra má určitě jiné starosti než zachraňující se Uhlířké Janovice, které přijeli kompletně jako B-tým, A-tým Janovic totiž hrál ve stejný čas.

Tabulkové srovnání však nebylo znát, hosté se zakousli do Jiskry a vše vyvrcholilo první brankou po rohovém kopu, kdy po zaváhání našeho brankáře dorážel do prázdné branky Janovický hráč a upravil již v osmé minutě na 0:1! Po obdržené brance se Jiskra rychle otřepala a začala na svého soupeře tlačit. Kolmé nahrávky fungovaly, ale finální nahrávce už chyběla přesnost. A když už přišla parádní nahrávka Matouše na rozeběhnutého Koudelu, tak druhý jmenovaný tváří tvář brankáři hostí neproměnil. Nedáš, dostaneš, platí a vždy platilo. Po nevinné přetahované na brankové čáře velkého vápna J. Havránka a hostujícího hráče, z ničeho nic zazněl pískot a kopala se penalta. Kterou hosté s přehledem proměnili a upravili skóre na 0:2! Tento vývoj Zručské hráče poznamenal, kombinace vázla a hosté se účinně bránili! Přesto se Jiskra snažila bojovat. Ve čtyřicáté minutě si na odražený balón ve vápně počíhal Brož, vrhnul se mezi beky a byl nekompromisně sražen. Pískala se tak druhá penalta v zápase. K penaltě se postavil Koudela a nekompromisně zavěsil 1:2!  V závěru poločasu jiskra tlačila, ale největší šanci si připsali hosté, kteří se prezentovali velmi povedenou střelou do břevna.

Druhá polovina začala náporem domácích, kteří se tlačili do branky. Nejdříve to zkoušel Koudela, poté napřáhnul z dálky J. Havránek, gólman hostí však jeho parádní ránu vytáhl na roh. Z následného rohu se dobře hrající Pepa Havránek dočkal branky, kdy z bezprostřední blízkosti hlavou zavěsil a vyrovnal na 2:2.

Jiskra vycítila šanci. Koudela v další větší šanci mířil hlavou jen do rukavic brankáře Janovic. Jiskra bušila do obrany hostí, kteří postupem času více odkopávali a bránili nerozhodný stav. A to se jim také povedlo. Síly na vedoucí branku už nezbyly tak Jiskra v prvním jarním utkání jen remízovala s rezervou Janovic 2:2!