Jiskra Zruč – Sparta Kutná Hora “B“   2:1  (2:0)

Branky: 30. Brahimi, 43. Koudela - 81. Lebeda

Rozhodčí: Petr Procházka (Vrdy), Diváků: 70

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Jelínek – M. Váňa, Viktora, Petrů, Zeman - Brahimi, Koudela. Střídali: T. Louda, Mojžíš, Bareš. Trenér: Michal Váňa.

Kutná Hora B: Stoupa - Kopecký, F. Nedvěd, O. Nedvěd, Hulman - Trnka, Krupička, Lebeda, Brant - Pospíšil, Michálek. Střídal: Hanousek, Vrubel. Trenér: Pavel Král.
Brahimi, nová posila Jiskry, rozhodl utkání proti béčku Kutné Hory, jednu branku dal, na druhou přihrál Koudelovi.
Při sobotním odpoledni přivítala Jiskra v prvním utkání jarní části okresního přeboru ambiciózní celek z Kutné Hory.

Hosté do Zruče nepřijeli hrát druhé housle, ale první poločas tomu však neodpovídal. Jiskra byla rychlá na míči a vytvářela si mnohem více šancí než rezerva Kutné Hory. Sám nováček ve zručském dresu Brahimi měl čtyři gólovky, ale prosadil se až z té poslední, kdy se po rohovém kopu nejlépe orientoval a strčil míč do branky kolem ležícího gólmana – 1:0! Na další branku se čekalo jen třináct minut, to Brahimi konečně našel po svém brejku nabíhajícího Koudelu, který v těžké pozici nedal Stoupovi v kutnohorské brance šanci - 2:0! Poločas se už dohrával bez vážnějších šancí na obou stranách.

Začátek druhé poloviny neměl s fotbalem moc společného, Jiskra hlídala výsledek a hosté byli neustále z nepochopitelných důvodů zalezlí před vlastním vápnem. A tím pouštěli Jiskru do střeleckých příležitostí. V největších se ocitli Brahimi s Koudelou či střídající T. Louda. Až když domácí fans na východní tribuně hlasitě povzbudili hosty, ať začnou hrát, že se na to nedá koukat, přišla pořádná akce a snížení na 1:2! Od té doby byla Kutná Hora lepším mužstvem na hřišti a domácí borci začali šlapat vodu. Další své šance kutnohorští však nezužitkovali, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích hráčů 2:1.

Michal Váňa, trenér Jiskry: ,,Odehráli jsme první mistrovské utkání jara, přijel těžký soupeř, ani terén nebyl nejlepší. Vyhráli jsme 2:1, důležité jsou tři body, jsem s nimi spokojen. Na jaře budeme potřebovat každý bod, kdy chceme soutěž vyhrát. Je pravda, že první poločas byl kvalitní, ve druhém jsme od 60. minuty ,,šlapali vodu“, ale i tak, jak jsem řekl, body jsou doma. Nová posila Brahimi se uvedla, branku dala, na jednu přihrála, další se jí nepodařily proměnit v góly.“

Zdroj: Josef Tůma - Sportovní ozvěny Zruč