ŽK: 2/2 ČK: 1/0 (T. Louda - Zruč)

Diváků: 70

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Jelínek - M. Váňa (55. T. Louda), Janda, Viktora, Zeman - Havel, Koudela.

Sokol Malín: Opasek - Novotný, Šťastný, Husa, Rathauz, J. Kraus, L. Kraus, P. Štoček, Janoušek, Vrba, Mukařovský.
V úvodu prvního utkání v jarní části se hrála neurovnaná partie s plno nepřesnostmi na obou stranách. Jako první se připomněl nejlepší střelec Jiskry Zeman, který svou střelu poslal nad branku. I hosté zazlobili, ale vážnější ohrožení pro Cudlína to nebylo. Jiskře to po zemi nešlo, tak to zkoušela dlouhými nákopy, kdy z jednoho od Cudlína si domácí bek vstřelil málem vlastní branku. V další zručské šanci byl Janda, ale golman pohotově vyrazil nad břevno. V další příležitosti byl Koudela, ale z trestného kopu netrefil přesně. A tak udeřili hosté, po nenápadné standardní situaci se odrazil míč k Vrbovi, který po zručské teči poslal hosty do vedení – 0:1! Jiskra opařena si do konce poločasu už nevytvořila žádnou vyloženější šanci.

Do druhého poločasu vyrazila Jiskra na hřiště s účelem brzy vyrovnat a zkusit se tak uklidnit, ale blíže ke gólu byli hosté, kteří však svoji velkou příležitost nevyužili. Jiskra tak žila, ale po centru střídajícího Loudy se neprosadil hlavou Koudela. Jiskra přidala na obrátkách, ale hosté mohli několikrát trestat z brejků, kdy nastřelili dvakrát tyč a jednou Cudlína ve zručské brance. A když už to vypadalo, že Jiskra na domácím hřišti padne a Malín si odveze všechny body. Přiběhl v 86. minutě do vápna Cudlín. Koudela zahrál ideální roh, hosté se nalepili na Cudlína, míč je však přeletěl k volnému Jouzovi, který už neměl problém vstřelit vyrovnávající branku – 1:1! V závěru už se jen hýřily emoce a zklamání z výsledku.

A tak Jiskra ztratila důležité body na domácí půdě. Doufejme, že remíza proti Malínu odstartuje spanilou jízdu Jiskry jako na podzim, kdy Zruč v Malíně remízovala 3:3.

Další utkání se hraje 30.3. od 16:00h. v Uhl. Janovicích