Sestavy: Zruč: Jíra - Z. Louda, Koudela, Jelínek, Jouza - M. Váňa (Brož), Vosyka, Janda (Smutný), Petrů - Cudlín (Viktora), T Louda
Malešov: Dastych, Barenčík, Vokoun, Papoušek, Nekola ,Železný, Bukovič, R.Špitálník, Lipský, Rejtárek, Klečák Střídal: Černý, Magat

TABULKA   ZDE
VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

Za nepříznivého počasí začaly oba týmy zostra. Už ve druhé minutě vypálil z úhlu Cudlín, ale jeho střelu vyrazil golman Dastych na roh. Hosté odpověděli v zápětí, po chybě Z. Loudy pelášil sám na bránu Klečák, ale Jíra ho bravurně vychytal. V desáté minutě pálil Petrů, jeho nebezpečnou střelu však zblokovali obránci hostí na roh. V polovině první půle přišla obrovská šance Jiskry. Cudlín nacentroval před branku, kde našel úplně volného T. Loudu, který z voleje pálil těsně vedle. Další střelecký pokus si připsal Cudlín, tentokrát však hodně nepřesný. Jiskra opět zahrozila, aktivní Koudela napřáhl z dálky a vystrašil tak hostujícího golmana střelou těsně nad břevno. I Malešov si připsal stoprocentní šanci, kterou musel neuvěřitelným zákrokem hasit na brankové čáře Jíra ve zručské brance. Poté opět začala úřadovat Jiskra, nejdříve pálil Petrů, golman vyrazil na roh, z následného rohu přišla další velká šance T. Loudy, ke kterému se dostal propadnutý balón, narazil jsi ve vápně s Jouzou, ale tváří v tvář před Dastychem zklamal. Jiskra se dočkala těsně před přestávkou, Janda poslal do brejku Kamila Petrů, který už si věděl rady a poslal domácí do vedení 1:0!

V druhém poločase se jako první osmělili domácí, to se prezentoval Cudlín ranou nad. Hosté vyzkoušeli Jíru vzápětí jen do středu branky. Do své třetí velké šance se dostal opět Louda, ale jeho ránu bravurně zneškodnil golman hostí. V 60. minutě pálil také těsně vedle Petrů. Od této chvíle byli hosté lepší, ale do vážnější situace se nedostávali. Zmrazil je až Cudlín jeho gólovou střelou ze sedmdesáté minuty 2:0! Po této brance počítala šance jen Jiskra, odevzdaní hosté už se na nic nezmohli. Zajímavou střelu vyslal Petrů, golman Dastych musel vyrážet nad břevno. Poslední střelu vyslal na malešovskou bránu Smutný. Brankou to však neskončilo a tak utkání skončilo výhrou Zruče 2:0.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁNI:

“Pro nás cenná výhra, kluci makali a zasloužili si ji. Jsem rád, že obrana se od podzimu zlepšila. Ale v zápase nás podržel ten nejzkušenější, Michal Jíra svými důležitými zákroky držel naše naděje na tři body po celý zápas. I díky jemu a dalším hráčům se začátek jara jeví velice dobře. Odskočili jsme od Malešova na pět bodů a o to nám šlo. V příštím kole v Sedleci budeme bojovat, a pokud navážeme na první dvě jarní kola máme šanci na bodový zisk.“