Jiskra Zruč - Jesenice 2:3 (0:1)

Branky: 51. Cudlín, 76. Jouza - 17. hosté, 61. hosté, 69. hosté
ŽK: 1/2
Jiskra Zruč: Jíra - Z. Louda, Musil, Jouza, Hájek - T. Louda, Janda, Petrů, Sahula - Koudela, Cudlín. Střídali: Brož, J. Váňa.

Prvním soupeřem v jarní části sezóny na domácím hřišti přivítala Jiskra Slávii Jesenice.
Za neustálého sněžení si první šanci vypracovala Jiskra, kdy po dlouhém autu Cudlína hlavičkoval na přední tyči Louda, ale golman Jesenice byl připraven. Další střelecký zářez si připsal Z. Louda, který napřáhl z dálky a vystrašil tak hostujícího brankáře. Po dvou šancích Jiskry zahrozili v 11. minutě hosté, kdy se prokombinovali až na malé vápno, kde v poslední chvíli zabránil jisté brance dobře hrající Musil. Jesenice pomalu přebírala iniciativu, další tečovaná rána skončila těsně vedle Jírovy tyče. V 17. minutě už se hosté radovali, kdy po kolmici zakončili hosté přesně 0:1!
 V tuto chvíli, hosté vládli, drželi míč a Jiskra těžko hledala ten správný rytmus. Až ve 40. minutě, po standardní situaci trefil Jouza v pádu hlavou tyč hostující branky. Hosté kontrolovali o minutu později, kdy nepovedený centr skončil na břevně zručské branky.

Druhý poločas začala Jiskra aktivně a odměnou jí byla vyrovnávací branka v 51. minutě. Nepřímý kop doputoval až na zadní k Hájkovi, který nastřelil tyč, u odraženého míče byl nejrychleji Cudlín, který ho nekompromisně poslal do sítě 1:1
A mohlo být ještě veseleji, kdy o centru T, Loudy hlavičkoval Cudlín těsně vedle, dobíhající Hájek už nestačil usměrnit míč do branky. Když už to vypadalo, že domácí vstřelí branku, tak hosté udeřili a po rychlé akci vstřelili druhou branku 1:2! O osm minut později bylo ještě hůř, vysunutá obrana Jiskry nezachytila brejk Jesenice, který znamenal třetí gól ve zručské brance 1:3! Opařená Jiskra se ale nevzdala a o dalších deset minut udeřila podruhé, kdy opět po nepřímém kopu zakončil hlavou vysunutý stoper Jouza 2:3!
V závěru už se Jiskra do žádné vážnější šance nedostala, za to hosté mohli trestat ze svých brejků, které však nevyřešili ideálně.

Příští týden odjíždí Jiskra v sobotu do Suchdola, utkání začíná v 16:30h.