16. KOLO 1.B-třídy sk. D

Jiskra Zruč – Sokol Teplýšovice   3:2 po pen. (2:2)

Branky: 17. Zeman, 26. Petrů – 22. Ottl (z pen.), 41. M. Podhorský

Penalty: Proměnil: Jelínek, Zeman, Brahimi, Viktora. Neproměnil: Janda, Koudela

Rozhodčí: Marek Meščan – František Nepovím, Lubomír Hurych. ŽK: 4:0 (Hájek, Viktora, Janda, Koudela)

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Hájek (46. Koudela), Jouza, L. Jelínek – Viktora, Marcelo (Janda), Petrů, Diego - Zeman, Brahimi. Trenér: Michal Váňa.

Sokol Teplýšovice: Měsíček – J. Stěhule, Kubálek, Nerad, J. Dřízal – Kamenský, Ottl (72. Pavel Chomát) – D. Podhorský (78. Breburda), M. Podhorský, Vyhlídal – Král. Trenér: Petr Chomát.
Diváci viděli v prvním poločase čtyři branky, penaltový rozstřel pro Jiskru, Cudlín čaroval

Utkání přineslo ofenzivní fotbal s několika střelami, ale góly padaly jen v úvodním dějství. První projektily domácího Zemana a hostujícího Ottla z trestného kopu zpacifikovali gólmani a teplýšovický Vyhlídal po pasu Ottla pálil vedle. V sedmnácté minutě již domácí diváci zajásali, když odražený míč po rohu poslal do sítě Zeman - 1:0. Hosté však rychle zareagovali, po dlouhém výkopu brankáře Měsíčka byl v souboji Král faulován Hájkem a Ottl z penalty vyrovnal - 1:1. Po dalších pěti minutám se skóre opět měnilo ve prospěch Jiskry. Míč se po Ottlově trestném kopu odrazil od zdi k Zemanovi, jehož průnik skončil až u teplýšovické šestnáctky, kde předal míč K. Petrů, jenž přeloboval Měsíčka v hostující brance – 2:1. Poté Vyhlídal po pasu M. Podhorského nemířil přesně a na druhé straně K. Petrů netrefili branku z nadějné pozice, únik Brahimiho zpacifikoval skluzem Kubálek. Ve čtyřicáté minutě přišlo srovnání stavu, když odražený míč po střele Dřízala dotlačil nadvakrát do sítě M. Podhorský – 2:2.

Po přestávce střelecké hody ustaly, ale k výhře měli blíže hosté. Král po uličce Kamenského neproměnil únik na gólmana domácího celku Cudlína. Rovněž, tak neuspěla střela M. Podhorského do šibenice, Cudlín se blýskl dalším bravurním zákrokem. Na zručském brankáři ztroskotali i D. Podhorský a Král. Na domácí straně se mohl prosadit Marcelo, ale střela letěla jen těsně vedle šibenice a trestný kop Kamila Petrů chytil Měsíček. Sudí poté nenastavil ani minutu a šlo se do penaltového rozstřelu. V něm ve druhé a páté sérii střelci zklamali, v ostatních naopak nezaváhali. Až šestá rozhodla, Viktora dal, hostující Kubálek nedal, a tak druhý bod brala Jiskra Zruč nad Sázavou.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁŇI:
Michal Váňa, trenér Jiskry:V prvním poločase jsme skórovali dvakrát, navíc nám chybělo štěstí při koncovce. Obdržené góly byly zbytečné, první z penalty, druhý po zbytečné chybě. Jsem však za dva body rád, neboť hosté byli ve druhém poločase lepší. Velkou zásluhu na zisku bodů má gólman Cudlín, zejména ve druhé části hry. Třešničku na dortu přidal při penaltách, chytil dvě, ta chycená po střele Kubálka měla cenu vítězství.“