Branky: I. Babák - 2x Havel, Brož, Kohout, Frajt
Zbýšov: Dostál - Vágner, Čáp, Valdman, Jukl - P. Vavřička, Výborný, I. Babák, Prášek – Hybler, Vrkota  Zruč n. S.: Svoboda - L. Jelínek, J. Kružík, F. Janata, J. Váňa - M. Havránek ( J. Kohout ),  M. Váňa, V. Tvrdík, M. Brož - Z. Fanta ( J. Havránek) , M. Havel ( T. Frajt )

FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE
AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE

Zbýšov – při krásném sobotním odpoledni vyrazila Jiskra do Zbýšova se smíšenými pocity. První dvě jarní kola nepřesvědčila, mnozí fandové byli skeptičtí a moc Jiskře nevěřili. I v anketě na našem webu spíše věřili třem bodům pro Zbýšov. Naštěstí se tomu tak nestalo a Jiskra nechala vzpomenout na své výkony z podzimní části sezóny.

Grandiózní, famózní - hlásali členové Ultras po zápase! Nadšení Zručských příznivců, kteří sledovali utkání přímo na stadióně ve Zbýšově, neznalo konce.

Ale k zápasu, Jiskra nastoupila skoro v základní sestavě. Chyběl stále potrestaný Koudela a na lavičku se kvůli zranění svalu z pátečního tréninku posadil Honza Kohout!

Zápas začal vyrovnanou partií, kdy se oba celky oťukávaly. Jiskra se snažila presingem napadat rozehrávku Zbýšova, který byl tak nucen nakopávat dlouhé balóny vpřed, kde už ale pracovala výborná Zručská obrana. Po vzájemném oťukávání se začala Jiskra tlačit do branky. A odměnou ji byla první branka. Postaral se o ni Marek Brož, který se položil hlavou do ideálního centru Michala Váňi a Jiskra vedla 1:0! Domácí jako by gól zaskočil, protože prvních dvacet minut bylo opravdu vyrovnaných, kdy měli domácí chvílemi více ze hry. Ale na rozdíl od Zbýšova Jiskra nedělala osudové chyby. Všechny řady pracovaly jak měly, v každé řadě byl někdo, kdo vyčníval. V první půlce v obranné řadě dobře pracoval Janata s Kružíkem, v záloze odehrál na jaře svůj nejlepší zápas Michal Havránek. V útoku to byl jednoznačně Martin Havel, který svým dravým stylem nedával vydechnout Zbýšovské obraně. Jiskra pomalu přebírala otěže zápasu a nepouštěla Zbýšov do žádné šance. A do přestávky udeřila podruhé. Po trestném kopu M. Váňi si naběhl do vápna Havel a nekompromisně zakončil, 2:0!

Poločas tedy skončil velmi překvapivým, ale zaslouženým výsledkem 2:0 pro Jiskru.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem co nejdřív snížit a zkusit se zápasem ještě něco udělat. Snaha byla vidět, ale obrana Zbýšova kupila chybu za chybou. Jiskra rozhodla o utkání po pěti minutách druhé půle, kdy po dlouhém autu M. Havránka prodloužil domácí obránce jen za sebe a Havel už si se svým strážcem věděl rady a zakončil na 3:0! A je hotovo hlásali Ultras, kteří s nadšením sledovali sobotní utkání. Ale Jiskra šlapala stále naplno, až bylo obdivuhodné, kde hráči brali tolik sil. Jiskra byla i v dalších šancích. Tu největší spálil Fanta, který šel sám na brankáře Dostála, domácí brankař však dokázal včas vyběhnout. Domácí Zbýšov vykřesal jiskřičku naděje v polovině druhé půle, kdy si centr Babáka srazil do brány Zručský Svoboda. Ale Jiskra si šla za svým cílem. Zbýšov sice zvýšil aktivitu, ale toho Jiskra dokázala náramně využít. Domácí hráči nechtěně poslali do brejku Havla, který si poradil s brankářem Dostálem a předložil ideální přihrávku střídajícímu Honzovi Kohoutovi, který už do prázdné branky zavěsil snadno, 4:1! Honza Kohout byl na hřišti sotva 5 minut a hned si dokázal naběhnout do ideální pozice.

Domácí byli v kolenou a nedokázali už nic vymyslet. I když se snažili, tak Zručského Svobodu neohrozili. Pátá branka padla až na konci zápasu a postarali se o ni opět střídající hráči. J. Havránek poslal do brejku Kohouta, který vyzval přihrávkou Frajta, který se v takovýchto příležitostech nemýlí a nekompromisně poslal míč k tyči, 5:1!

Trenérovi Jelínkovi výborně vyšlo střídání, kdy se všichni hráči zapojili do gólových situací.

Hodnocení trenéra Jelínka: Nastoupili jsme k utkání s větší chutí se porvat o body,než v předešlém utkání na našem hřišti. Kluci hráli zodpovědně, v prvním poločase jsme soupeře nechali kombinovat ve středu pole a čekali na chyby. Šance přišly, dvě jsme perfektně proměnili a v poločase jsme zaslouženě vedli 2:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili s taktikou nikam se nehrnout, nechat soupeře hrát a čekat na brejkové šance. A taktika se vyplatila, když jsme soupeře potrestali jednou z dlouhého autu, a po vystřídání dvěma pěkně vyřešenými brejky, kdy jsme dávali takřka do prázdné branky. Škoda jen celkem laciného gólu, který jsme obdrželi za stavu 3:0. Soupeře jsme nepustili do vážných šancí, a tak si myslím,že naše vítězství bylo naprosto zasloužené.