16. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

Branky: 37. Zeman, 53. Jouza, 69. vlastní Přitasil - 14. Filip

Rozhodčí: Jan Stehlík - Miloš Jarolímek, Roman Jarolímek
ŽK: 24. P. Jelínek, 75. Viktora, 78. Petrů, 78. Hájek – 40. Jandák, 50. Zajíc. Diváků: 60.

Jiskra Zruč: Cudlín - Brabec, Jouza, Lukáš Jelínek, Hájek - Diego (85. Zelenka), Petrů, Viktora, Zeman - Patrik Jelínek (71. Kovář), Ruš. Trenér: Michal Váňa.

Miřetice: Novák - Přitasil, Jantač, Moudrý (30. Turek, 85. Vondráček), Zajíc, Jenšík, Karel Čáp, Filip, Jandák, Zeman, Petr Čáp. Trenér Pavel Hájek.
Zdroj: Josef Tůma
Domácí mužstvo nastoupilo oproti minulému střetnutí proti Neveklovu bez některých hráčů základní sestavy. Zdeněk Louda se omluvil, stejně tak Brahimi, Havel nemohl nastoupit pro nemoc, Koudela byl po operaci. Fotbalistům domácí Jiskry úvod střetnutí nevyšel, ve 14. minutě ztratili na polovině hřiště míč a hosté se dostali do přečíslení. Zachránit se vše snažil vyběhnuvší brankář Cudlín, ale Filip si poradil a gólmana Jiskry prostřelil – 0:1. Poté si Miřetice vypracovaly několik náznaků ke vstřelení branky, bez úspěchu. Po třiceti odehraných minutách se začali prosazovat domácí, vypracovali si tři šance (Petrů - tyč, Ruš, Zeman), ale vyrovnat se podařilo přízemní střelou z hranice vápna až ve 37. minutě Zemanovi - 1:1.

Ve druhém poločase byli domácí jasně lepším celkem, soupeře k ničemu nepustili, hosté působili bezradným dojmem. Do vedení dostal zručské fotbalisty v 53. minutě z perfektně zahraného trestného kopu Jouza – 2:1. O čtvrt hodiny později si hosté Přitasilem vsítili vlastní gól a o utkání bylo rozhodnuto – 3:1.

Zdroj: Svoboda.info
Utkání se mi hodnotí velice kladně a mám z toho radost,“ netajil trenér Zruče Michal Váňa. „Před utkáním jsem měl trochu vrásky na čele, protože mi z minulého týdne vypadli ze základní sestavy někteří hráči. Havel nemohl pro nemoc, Koudela je po operaci, Louda dnes nemohl a stejně tak Brahimi,“ jmenoval trenér Zruče. „Měli jsme málo beků a hodně záložníků. Nakonec ti kluci, kteří nastoupili, zahráli velice dobře. Celkově byl náš výkon výborný. Takto se o něco maká a diváky to bavilo,“ těší Michala Váňu.

Kdybychom vstřelili ještě jednu, mohlo se utkání vyvíjet jinak," povzdechl si asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek. Poté již vládli Zručští a díky Zemanovi, Jouzovi a vlastnímu gólu Přitasila, rozhodli o výhře 3:1. „Od třicáté minuty se soupeř do nás zakousl a do konce zápasu už byl lepším mužstvem," uznal převahu domácího týmu Hájek.