Branky: 61. Smutný - 78. Zajíc

Rozhodčí: Jaroslav Kučera  ŽK: 2/3 Diváci: 90

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Viktora, Jelínek - M. Váňa, Janda, Petrů, Zeman - Koudela, Smutný. Střídali: Sochůrek, Havel

Malešov: Táborský - Nekola, Barenčík, Rak, Poklop - Špitálník, Radil, Koubek, Horyna - Klečák, Žídek. Střídal: Zajíc.
Ve třetím jarním utkání sezony 2013/14 zavítali do Zruče nad Sázavou fotbalisté z Malešova, kterým chybělo hned několik hráčů, v čele se zraněným kapitánem Rejthárkem. Vedoucí tým okresního přeboru chtěl na domácím trávníku potvrdit své postavení v tabulce a bodovat naplno, i když také nenastoupil do základní sestavy v optimálním složení (navíc chyběl střelec z Uhlířských Janovic Havel).

Začátek utkání patřil domácím, kteří se hned v 1. minutě mohli ujmout vedení, ale Váňa po příhře Petrů a Koudely trefil ,,placírkou“ brankáře Táborského. V 7. minutě se po přihrávce Petrů mohl prosadit Koudela, ale gólman hostů šanci vystihl a nenechal se střelou překvapit. V 16. minutě se mohli dostat do vedení hosté, ale Horyna poslal míč mimo branku. Ve 30. minutě prodloužil míč Janda na nabíhajícího Váňu, kterému se ve skluzu nepodařilo dostat míč za brankovou čáru. Minutu před poločasem měli Malešovští jednu ze svých největších šancí zápasu, ale Klečák nadvakrát Cudlína neprostřelil.

Téměř sto diváků se první branky dočkalo až po hodině hry. Prosadil se na malém vápně zručský útočník Smutný po centru Váni, když trefil ,,jesle“ brankáře Táborského – 1:0. V tu chvíli to vypadalo, že si Zruč nad Sázavou vytoužené tři body ponechá doma. V 77. minutě se před hostujícím brankářem Táborským, ač sám, neprosadil Koudela, když ho chtěl kličkou obejít, ale nevyšlo mu to. Nedáš – dostaneš opět platilo. O minutu později se z hranice pětatřiceti metrů opřel ,,dělovkou“ do míče malešovský Zajíc a poslal míč pod břevno branky bezmocného brankáře Cudlína – 1:1. Deset minut před koncem utkání mohli jít domácí do vedení, Koudela nacentroval z pravé strany míč do pokutového území, našel hlavičku Jouzy, ale jeho střela mířila ,,koníkem“ mimo levou tyč hostující branky. Více branek již poté na dobře připraveném trávníku, i když k tomu oba celky měly několik příležitostí, nepadlo.