Sestava Sedlec: Z. tvrdý - M. Poul, Pavlík, Kožne, Kožnar - J. Poul, L. Tvrdý, J. Spáčil, Mrštík - Zdychynec, M. Jelínek Střídal: Vrba, Hyka, Stolín Trenér: Luboš Votava
Jiskra Zruč: Svoboda - J. Váňa, Janata, Jouza, Jelínek - Janda, M. Havránek, Pechanec, M. Váňa - Brož, Koudela. Trenér: Petr Jelínek

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE
ČLÁNEK PŘEVZAT Z WEBU VI.SEDLEC:

Domácí postrádali Vavřinu, Hvězdu a Šilhána, Jiskře chyběli Musil, Oliveira, Cudlína a Havel.

V prvním dějství Viktoriáni přehrávali soupeře především ve středu hřiště. Jiskra ztrácela v osobních soubojích míče, zručské záloze citelně chyběl Brazilec De Oliveira. Hosté po zisku míče vyráželi do brejků. Již v 9. min. domácí Petr Mrštík vybojoval míč ve vápně a z levé strany přihrál před vápno nabíhajícímu J. Poulovi. Ten v plném náběhu překopnul prázdnou branku.V 16. min. padla úvodní branka zápasu, postaral se o ní záložník Petr Mrštík. Obránce M. Poul nahrál předstoperu Kořínkovi, který poslal míč za obranu Zruče. Tam si naběhnul Petr Mrštík a přízemní střelou z velkého vápna podél brankáře Svobody otevřel skóre utkání 1:0. V 26. min. Zruč zahrozila před sedleckou bránou. Havránek nůžkami vrátil míč do vápna. Brankář Tvrdý zaváhal při výskoku, ale jeho bratr Lukáš odkopnul balón z brankové čáry. Pro změnu na druhé straně vykopával obránce Jaroslav Váňa také z brankové čáry po rohu Petra Mrštíka. Ve 37. min. Viktoria Sedlec vsítila druhou branku zápasu. Po faulu na Lukáše Tvrdého Jaroslav Poul z 35 metrů zahrál trestný kop z levé strany. Jeho odražená střela ve zdi změnila směr a skončila v pravém dolním rohu Svobovy branky. Přičemž gólman Svoboda šel na opačnou stranu 2:0. Zruč to zkoušela standardními situacemi, ovšem při zahrání chyběla přesnost nebo skončili v ochranné síti za brankou gólmana Tvrdého. Dvě minuty před koncem prvního poločasu rozehrál Spáčil trestný kop z levé strany. Hosté jeho pokus odvrátili a následná dorážka nůžkami Lukáše Tvrdého skončila v náruči brankáře Svobody.

Ve druhém poločase začali hosté aktivněji Ve 49. min. po trestném kopu Jaroslava Váňi z pravé strany se k hlavičce dostal záložník Pechanec, ale skončila prostředku brány, kde stál Zdeněk Tvrdý. Od 53. min. hosté hráli o deseti, kdy se vykartoval útočník Brož, který zbytečně na půlce fauloval obránce Kořínka(pozn. redakce. Video o faulu na našem webu). Přestože měli domácí početní převahu jedno hráče, v poli, ke střelení branky toho nevyužili. Domácí hráli ve druhé půli zezadu a vyráželi do brejků. Jako v 57. min. domácí předvedli pěknou kombinaci. Obránce Kožnar uvolnil přihrávkou záložník Mrštika, jenž přiťuknul před vápnem Zdychyncovi. Ten v pádu vystřelil, leč minul těsně pravou tyč zručské branky. Podobná akce proběhla i o osm minut později. Opět po levé straně, Kožnar rozehrávkou rozeběhnul Petra Mrštíka. Mrštíkův centr přizvednul Jelínek na střídajícího Vrbu. Záložník Vrba před vápnem posunul nabíhajícímu Zdychyncovi, bohužel jeho střela skončila v ochranné síti. Ani Jiskra nebyla pozadu pohlednou akcí. V 70. min. z pravé strany obránce Janata vrátil odražený míč do vápna. Vracející Pechanec střihnul nůžkami, míč sice skončil v brance Z. Tvrdého, ale gól neplatil pro ofsajd. Což také bylo naposledy, kdy se stříhalo nůžkami na útočné polovině. Závěr zápasu patřil Zruči. V 89. min. po faulu na Pechance zahrál kapitán Koudela standardní situaci. První pokus z levé strany skončil ve zdi, následnou dorážku zlikvidoval brankář Tvrdý. Proto zápas skončil 2:0 pro Viktorii Sedlec.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JELÍNKA:

"Zápas většinou bojovný ve středu pole s minimem šancí. Domácí vstřelili dvě šťastné branky, jeden z odkopu na polovině hřiště a následného zaváhání našeho obránce, druhá branka, tečovaná střela zdí, gólman bez šance. Naše dvě tři šance přišly paradoxně po hodně přísném vyloučení našeho hráče. Jednu gólovou akci zastavil domácí pomezní, další akce zastavil domácí brankář i s pomocí obránců. Nás ve druhém poločase podržel brankář Svoboda likvidací jedné stoprocentní šance domácích. Jinak nám v dalším zápase budou s největší pravděpodobností chybět další dva hráči. Brož vyloučení, Koudela zranění kolena po brutálním zákroku (simulujícím hráčem před červenou kartou) v 92min. kdy bylo o výsledku rozhodnuto-rozhodčí však měl jen žluté brýle!!! Nic to ale nemění na třetím zápase bez vstřelené branky, kdy naše hra dopředu je momentálně slabá."