17. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

Branky: 15., 52. a 67. Brahimi, 76. Hájek, 83. Ruš – 51. Šach, 71. Žížala.

Rozhodčí: Kratochvíl – Benák, Lacina. Žluté karty: Z. Louda (Z). Diváků: 60.

Jiskra Zruč: Cudlín – Viktora, Jouza (46. Z. Louda), Jelínek, Hájek – Ruš (85. Kovář), Marcelo (75. Janda), Petrů, Zeman (81. Jelínek) – Brahimi, Diego (85. Brabec). Trenér Michal Váňa.

Sokol Maršovice: Pecháč – Kopka, Hašek, Jamrich (74. Řezníček), Šach, Bartoš, Hašek, Brabenec (46. Zderadička), Orsák (60. Laurich), Žízala, Dvořák (88. Zavadil). Trenér Jaroslav Žížala.
Zdroj: Josef Tůma
Hosté oproti domácím začali aktivněji, střela Šacha mířila vysoko nad branku gólmana Cudlína. V 15. minutě se Jiskra dostala do vedení po příhře Diega a samostatné akci Brahimiho, prosadivšího se ,,kličkovanou“ přes tři hostující obránce – 1:0. Do konce první poločasu se dařilo více domácím, centr Zemana nevyužil v gól ve skluzu střílející Hájek.

Na začátku druhé poločasu, v 51. minutě, dokázali Maršovičtí po rychlém brejku a gólu Šacha vyrovnat – 1:1, ale o minutu později neudržel střelu Zemana z hranice šestnáctky hostující brankář Pechač a Brahimi byl nekompromisní - 2:1. Hattrick dokonal zručský útočník po akci Petrů – 3:1. V 69. minutě po přihrávce Ruše nevyužil šanci Diego. O dvě minuty později dostal Žížala krásnou střelou na chvíli Maršovice do hry – 3:2, ale domácí po akci Petrů – Ruš navýšili Hájkem na 4:2. Poslední branku utkání zavěsil do sítě hostů hlavou Ruš po centru Diega - 5:2.

Zdroj: svoboda.info
Zápas se mi po našem výkonu nehodnotí moc dobře, ale je důležité, že jsme dokázali pět dva vyhrát,“ oddychl si trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa a doplnil: „První poločas byl z naší strany plný nepřesností a ztrát balónů.“

Domácí fotbalisté ve druhých pětačtyřiceti minutách přidali čtyři branky. „Ve druhém poločase jsme navázali na první. My jsme potřebovali, aby naši mladí hráči soupeře uběhali. To se začalo projevovat až kolem pětašedesáté minuty. Začali jsme konečně hrát náš fotbal a navázali jsme na náš výkon z minulého týdne,“ uvedl Michal Váňa a pokračoval: „Padaly pěkné branky. Branku na jedna jedna jsme soupeři darovali po školácké chybě našeho beka. Vzápětí se ale prosadil Brahimi. Vedli jsme už tři jedna, ale jejich střelec se krásnou ranou z vápna prosadil a snížil,“ rekapituloval.