Jiskra Zruč - Teplýšovice  3:1 (0:0)

Branky: 53. K. Petrů z pen, 77. Viktora, 85. K. Petrů - 84. Král

ŽK: 5/2

Sestava: Zruč n. S.: Cudlín - Hájek, Musil, Jouza, Jelínek ­- Z. Louda, K. Petrů, Janda, Zeman - Koudela, Smutný. Střídali Viktora, M. Váňa. Trenér Michal Váňa.
V první polovině se Jiskra pustila do rozklížené jedenáctky soupeře z Teplýšovic s plnou vervou, ale s respektem a chtěla získat konečně první vítězství. Úvodní půlhodina zápasu nepřenesla nic podstatného, za zmínku stála střela z 19. minuty Smutného. Ve 26. minutě vstřelili hosté branku, ale té předcházela ruka teplýšovického hráče, proto nebyla uznána. Od 35. minuty si vypracovali hosté tři příležitosti. Nejprve se neprosadil Dřízal po vysunutí Králem, poté nenašla cíl Králova dělovka z pravé strany, neprošla ani Mládkova rána z dvaceti metrů. Všichni si vylámali ,,zuby“ na dobře postaveném brankáři Cudlínovi, který vše zlikvidoval, někdy i za cenu rohových kopů.

Druhou polovinu začala Jiskra aktivněji a to pokusem K. Petrů ze střední vzdálenosti, kterou si však golman hostí pohlídal. V 50. minutě měla Jiskra velkou příležitost, když aktivní Petrů zavezl míč až do vápna, ale jeho finální nahrávka k volným spoluhráčům byla zblokovaná. Jiskra se radovala o tři minutky později, to Jouza nečekaně zasekl míč ve vápně, kde ho překvapení obránci poslali k zemi a pískala se penalta. K té se postavil nejlepší hráč Jiskry, kapitán Kamil Petrů a nedal hostujícímu golmanovi šanci 1:0! Po, vstřelené brance se Jiskra trochu zatáhla ale hosté, kteří v tu chvíli byli lepším týmem na hřiště, nějakou skulinu k vyložené šanci nenašli. Za to Jiskra hrozila z rychlých brejků. Nejdříve Petrů prováhal správný moment ke střele a o minutku později Zemanova rána, byla tečovaná na roh. Hosté zahrozili jen jednou, kdy hlavičkovali po rohovém kopu těsně vedle Cudlínovi branky. Další z mnoha brejků, zakončoval opět Petrů, ale jeho rána skončila vedle. V 77. minutě, hosté uspěchali rozehrávku od vlastní branky, nastřelili záda vlastního hráče, od kterého se odrazil míč k volnému Viktorovi, který neotálel a z otočky poslal míč do branky 2:0! Jiskra měla i další šance, Jouza po centru Koudeli hlavičkoval nad. Patnáct minut před koncem základní hrací doby přišla komplikace. Musil poslal pomalou malou domu kterou vystihl hráč teplýšovic a po kličce Cudlínovi poslal míč do opuštěné branky 2:1! Hosté se však neradovali dlouho, hned o minutu později Jiskra reagovala nejlépe, jak mohla. Petrů prošel přes půl hřiště, a když nevěděl co s míčem, tak vystřelil a vyšla z toho nádherná rána do šibenice 3:1! Tato branka srazila Teplýšovice, do kolen. Jiskra v závěru svůj výborný výkon korunovala střelou smutného nad.
Příští týden zajíždí jiskra k dalšímu důležitému zápasu do Stříbrné Skalice utkání začne v sobotu od 17:00h.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁNI: - ZDROJ: svoboda.info
"Výhra po šestnácti kolech je pro nás velmi cenná," zdůraznil trenér Jiskry Michal Váňa. "Důležité je, že jsme potěšili své diváky, kteří přišli v hojném počtu," doplnil a pokračoval: "Uvidíme, co pro nás bude tento výsledek znamenat do budnoucna. Jestli nás nakopne. Jsem rád, že to konečně přišlo, uvidíme, v dalším kole pojedeme do Stříbrné Skalice. Dnešní vítězství by nás mohlo podržet a psychicky zvednout."

Zručští v neděli zahráli dobře. "Měli jsme více ze hry, byli aktivnější a připravili si řadu šancí," hodnotil utkání Michal Váňa a navázal: "Konečně nás taky podržel brankář, v prvním poločase chytil dvě gólovky soupeře."