18. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

Sokol Maršovice - Jiskra Zruč   4:3 (2:2)

Branky: 8. Zavadil, 26. Laurich, 76. Šetina, 81. Hašek - 5. Martinák, 18. Hájek, 71. Zeman

Rozhodčí: Kubečka - Nehasil, Mansour. ŽK: (2/4): Bartoš, Hašek- Jouza, Jelínek, Viktora, M. Váňa. Diváků: 100.

Sestavy: Sokol Maršovice: Pechač - Hašek, Řezníček, Zavadil (76. Žížala), Bartoš (73. Šetina), Shapoval, Skála (62. Hašek), Orsák, Břicháček, Laurich (84. Jendele), Dvořák.

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda (83. Kotek), Jouza, Viktora, Hájek - Martinák, K. Petrů, M. Váňa (65. Arnolt) - Jelínek, Zeman, Kovář.
ZDROJ: Josef Tůma
Utkání začalo gólově, když se v 5. minutě prosadil za maršovickou obranou zručský Martinák – 0:1, aby za tři minuty posadil Skála míč na hlavu D. Zavadila a bylo vyrovnáno – 1:1. V 18. minutě se opřel do míče z pětadvaceti metrů od domácí branky Hájek a s pomocí tyče strhl vedení opět na stranu Zruče nad Sázavou – 1:2. Brankové hody pokračovaly ve 27. minutě, ve které uvolnil Shapoval krásnou přihrávkou Lauricha a ten také s pomocí brankové konstrukce vyrovnal – 2:2. Ve 38. minutě nevyužil velkou šanci zručský útočník, když na něj z malého vápna zívala poloodkrytá domácí branka. V již nastaveném času první půle vychytal brankář Cudlín domácího Bartoše.

Rozháraný úvod druhého poločasu zakončila v 64. minutě velká šance D. Zavadila, který si však v sólu překopl míč, u kterého byl poté dříve zručský gólman Cudlín. Hned za dvě minuty střílel z dvanácti metrů Laurich, ale jen slabě a doprostřed branky. Potřetí šli hosté do vedení v 71. minutě, když chyboval Bartoš sklepnutím míče přímo k nohám Zemana, který nabídnutou šancí nepohrdl – 2:3. Za pět minut bylo opět srovnáno, když se po přihrávce D. Zavadila prosadil na zadní tyči S. Šetina. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě R. Hašek, který se prosadil v ostrém souboji se zručským gólmanem Cudlínem. V hektickém závěru zápasu, když do maršovického pokutového území přiběhl při sérii rohových kopů i hostující gólman, a ve kterém vykopával míč na brankové čáře Šetina, domácí již jednobrankové vedení udrželi a dočkali se tak po 203 dnech opět tříbodového zisku.

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Třikrát jsme v Maršovicích vedli, dali venku tři góly, přesto body nevezeme. Děláme při bránění hodně chyb a navíc špatně hrajeme při jednobrankovém vedení takticky.“