Branky: 2x Hvězda, 2x Volenec, Gino, Vrba, P. Mrštík
ČK: Váňa Michal
Sestavy: Vi.Sedlec: Z. Tvrdý, Zdychynec, M. Poul, Kožnar, Hvězda, Pavlík, Petr Mrštík, L. Tvrdý, Volenec, Gono, Pavel Mrštík
Zruč n. S.: Jíra, Louda, Havránek, Jouza, Hájek, Váňa, Matouš, Sahula, Viktora, Koudela, Cudlín
VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE

Ve šlágru devatenáctého kola okresního přeboru přivítali fotbalisté TJ Viktoria Sedlec doma souseda v tabulce OP celek Jiskru Zruč nad Sázavou. Třetí Viktoria Sedlec se 34 body doma v minulém kole porazila Malešov 1:0. Ani pátá Zruč s 31 body nebyla s výhrou pozadu, když doma porazila Kaňk vysoko 5:0. Viktoriáni měli Zruči co vracet, protože na podzim prohráli venku 3:0. Trenéru Luboši Votavovi chyběli tito hráči: Ivičič, Spáčíl a Jelínek. Kouč Jouza st. postrádal T. Loudu, Brože a Jelínka.

Na mokrém trávníku Viktoria Sedlec od úvodních minut diktovala tempo hry. Hosté se ještě nestačili rozkoukat na hříšti a už prohrávali. O první gól zápasu se postarali sourozenci Mrštíkové. Již v 5. min. si na přihrávku Petra Mrštíka za obranu Zruče naběhnul jeho bratr Pavel a z malého vápna nadvakrát překonal brankáře Jíru. Útočník Mrštík svoji pohotovou dorážkou pod břevno rozjásal domácí fanoušky. O minutu později po sedleckém autu z pravé strany si Petr Mrštík zpracoval míč na hrudi a z otočky levačkou z vápna střílel těsně vedle pravé šibenice zručské branky. Ve 13. min. se do dobré příležitosti dostal záložník Volenec, který zpoza vápna vyslal přízemní střelu. Brankář Jíra sice Volencovu střelu vyrazil do strany, ovšem jeho spoluhráč v útoku Pavel Mrštík nedobíhal. V 18. min. si Viktoria Sedlec vychutnala obranu Zruče doslova a do písmene. Na hranici velkého vápna obránce Marcel Poul prostrčil míč mezi dva stopery nabíhajícímu Hvězdovi, který z levé strany z první oslovil Volence. Ten placírkou k pravé tyči upravil na 2:0.

Naopak Jiskra byla ve středu zálohy a v útoku oproti podzimu na prosto jalová. Svému jménu v názvu klubu nedělali zručtí fotbalisté čest, protože záloze i útoku chyběla jiskra. Až v 20. min. gólman Zdeněk Tvrdý poprvé zasahoval, když po střelu záložníka Matouše ze střední vzdálenosti vyrazil do autu. Do sedlecké branky se po půl roce postavil Zdeněk Tvrdý ml. Naposledy chytal na podzim na Kaňku a nevedl si špatně. I tentokrát podržel své mužstvo. Hosté se nemohli opřít o svoji nejsilnější zbraň a tou byly standardní situace, protože v sobotu neměli svůj den. Jako ve 23. min. když Koudelův zahraný trestný kop z levé strany skončil ve zdi. Naopak Viktoria Sedlec udeřila z brejku.

Ve 27. min. z pravé strany útočník Gono poslal přihrávku po zemi napříč malým vápnem na záložníka Hvězdu, pro kterého nebyl problém nastavit levou nohu a trefit prázdnou branku – 3:0. Po půl hodině hry středem hřiště po ose Havránek - Sahula se ke střele ze střední vzdálenosti dostal útočník Koudela, jenže gólman Zdeněk Tvrdý jeho štiplavou ránu nadvakrát kryl. V prvním poločase to byla také nejnebezpečnější akce v podání soupeře. Aby to pro Zruč nebylo málo, ještě od půli hráli o deseti. Minutu před koncem prvního poločasu šel předčasně do sprch za dvě žluté karty Michal Váňa, když u pravé lajny fauloval zezadu Pavla Mrštíka.

Ve druhém dějství se obraz hry v podání Viktorky nezměnil, naopak sedlečtí fotbalisté vstřelili další čtyři góly. Ty jsem, však bohužel neviděl, protože jsem se musel převléknout do fotbalového dresu.

V 85. min střídající Schnabl hráč číslem patnáct (i když chtěl čtrnáct) převzal kapitánskou pásku od Zdychynce. V 86. min na pravé straně L. Tvrdý uvolnil M. Poula, který přihrál napříč malým vápnem. Martin Schnabl si naběhl na přední tyč z druhé vlny a čekal na nahrávku pod sebe. Jenže kdyby nezastavoval, mohl vstřelit svoji premiérovou branku. „Kdyby“ ve fotbale ale neplatí.

V 88. min kapitán Havránek při odkopu nechtěně napálil míč přímo na hlavu Martina Schnabla. Jeho hlavička letěla těsně vedle levé tyče zručské branky. Brankář Jíra se strachoval o zdraví zmíněného útočníka, ale to bylo zbytečné. Při tréninku se Schnabl normálně vrhá tělem do střel. To by se možná každý divil a koulel by očima.

V 90. min. si útočník a kapitán v jedné osobě Schnabl naběhnul na levou stranu na přihrávku od Petra Mrštíka. Schnabl hned z první oslovil svého kolegu v útoku Vavřinu. Ten mu udělal tělem prostor a zpětně narazil. Schnabl z velkého vápna technickou střelou zaťukal na pravou tyč. Obrana Zruče odkopla míč raději na roh. Po následném Mrštíkově rohu z levé strany Schnabl nůžkami orazítkoval břevno gólmana Jíry. Poté po odkopu od zručské branky rozhodčí Říha ukončil zápas, ve kterém Viktoria Sedlec vyhrála nad Jiskrou vysoko 7:0.