19. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

Jiskra Zruč – Sokol Sedlec-Prčice   3:1 (0:0)

Branky: 72. Brahimi, 78. Marcelo, 80. Jouza – 57. Davídek

Rozhodčí: Kosina – Kinčl, Holý. Žluté karty: Brahimi – Prchlík, Pištěk, Kabíček. Diváků: 52.

Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Viktora, Hájek – Ruš (64. Janda), Petrů, Marcelo, Zeman – Havel (83. Kovář), Brahimi. Trenér Michal Váňa.

Sedlec/Prčice: Ryšavý – Sedláček, Prchlík, Pištěk, Davídek, Raček, Trnobranský, Kabíček, F. Müller (82. P. Müller), Tvrdý, Kobliha (60. Kubát). Trenér Jindřich
Čtvrté jarní domácí vítězství, na podmáčeném terénu stačilo osm minut na otočení výsledku. Jiskra opět zvítězila a poskočila na devátou příčku.

ZDROJ: Josef Tůma
Z důvodu podmáčeného a těžkého terénu uvažovali sudí utkání přeložit, ale oba týmy nakonec chtěly hrát, možnost odkladu utkání padla. Od začátku se hrál bojovný fotbal, plný osobních soubojů, kombinace byla vlivem podmáčeného trávníku obtížná. Přesto se domácí dvakrát kombinačně prosadili - střela Zemana a dorážka Ruše nad branku, centr Hájka a střelu Ruše vytěsnil brankář Ryšavý. Sedleckoprčičtí nepůsobili odevzdaným dojmem, hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé brejky. Slibně rozehrané protiútoky ale nedokázali dotáhnout až do finále - ve 40. minutě se v největší šanci neprosadil Raček, ale neproměnil. Do kabin odcházela družstva za nerozhodného stavu.

Druhý poločas hned zkraje poznamenal déšť, který kvalitě zápasu nepřidal. Hra však byla vyrovnaná, dobrou příležitost ke skórování dostal v 55. minutě po akci Ruš – Brahimi útočník Havel, obránce Prchlík mu míč, ale ukopl. Nedáš – dostaneš. V 57. minutě Davídek zatáhl míč na lajnu, předložil ho do vápna T. Pištěkovi a ten se zblízka nemýlil - 0:1! Vedení udrželi Sedleckoprčičtí pouze čtvrthodiny. To si Brahimi po příhře K. Petrů, pohrál v 72. minutě s hostující obranou a střelou podél gólmana nedal Ryšavému šanci - 1:1! Za chvíli se po chybě v rozehrávce hostí kopala penalta. Míč však Ryšavý bravurně vyrazil Zemanovi na roh. Po jeho zahrání stejným hráčem strhl vedení na stranu Jiskry dorážkou na brankové čáře, Marcelo – 2:1! Děsivou hostující osmiminutovku završil v 80. minutě brankou po trestném kopu Kamila Petrů obránce Jouza, když dorazil vyražený míč Ryšavým pohotově do sítě - 3:1.

ZDROJ: svoboda.info
Hrálo se na těžkém terénu. Celý týden ve Zruči pršelo, ale hrát jsme chtěli jak my, tak soupeř,“ připomněl trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa. „Zápas se nakonec hrál ve velkém tempu. Líbil se mi. Měli jsme spoustu gólových šancí, ale nedali jsme je,“ konstatoval.
Ve druhém poločase se hosté dostali do vedení. Bylo to po obrovské šanci Havla, kdy se potvrdilo nedáš – dostaneš. Z protiútoku jsme inkasovali,“ rekapituloval trenér Jiskry.
Poté přišlo vyrovnání. Brahimi prošel krásně přes polovinu hřiště. Následně byl faulovaný Zeman a mohl kopat penaltu. Tu ale neproměnil! Jeho zaváhání ale odčinil Marcelo, který nás poslal do vedení. Třetí branku přidal Jouza, který doklepl do síť míč vyražený hostujícím gólmanem,“ popisoval Váňa klíčové momenty utkání. „Zaslouženě jsme vyhráli. Je to pro nás dobrý výsledek. Na obě strany to byla jízda, moc se mi to líbilo,“ uzavřel.