2. KOLO 1.B-třídy sk. D

Jiskra Zruč – FK Fercom Týnec n. Sáz.   2:1 (1:0)

Branky: 23. Viktora, 77. Brahimi – 50. Stejskal

Rozhodčí: Hurych - Kubečka, Nepovím.   ŽK: 1/2:  87. K. Petrů - 69. D. Kopta, 76. F. Kopta.  Diváků: 80

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Hájek, Jouza, Jelínek – Viktora, Janda (67. Koudela), Petrů, Havel (84. Brabec) – Brahimi, Zeman (89. T. Louda). Trenér Michal Váňa

Fercom Týnec: Vašák - Petrášek, Mach, Orsák, Horký, Skála, Stejskal, F. Kopta, D. Kopta, Radačovský (73. Koubek), Vosička (81. Havelka). Trenér Radek Skála.
Brahimi rozesmutnil Týnec

V úvodu utkání domácí hrozili po standardních situacích, které hosté i se štěstím ustáli. Ve 24. minutě již ale šla Zruč do vedení, když se hlavou po centru ze strany prosadil Viktora. Následně měli více ze hry domácí a mohli navýšit skóre, ale z malého vápna zamířili vedle. Až v závěru poločasu zahrozili i hosté, ale Stejskal po pěkné obhazovačce pálil vedle.

Do druhého poločasu trenér Týnce Skála promíchal sestavu, což se mu zpočátku vyplatilo, když v 51. minutě Stejskal po pěkné kombinaci a přihrávce Horkého vyrovnal na 1:1. Vzápětí mohli strhnout vedení na svou stranu domácím, ale Vašák sólo po chybě Macha chytil. I hosté měli druhý gól na svých kopačkách, ale F. Kopta po vykopnutí Vašáka a prodloužení Skály, sólo zakončil do nohou brankáře, jenž vzápětí vychytal i Skálu, následně trestný kop Stejskala z šestnácti metrů skončil nad. Závěrečná čtvrthodina opět patřila Zruči, která v 78. minutě rozhodla o výhře. Po rohovém kopu Týnce přišel bleskový brejk, který zakončil Brahimi. Následně Vašák vychytal dvě domácí „tutovky" a stav se již nezměnil.

VYJÁDŘENÍ VEDOUCÍHO A-TÝMU ZDEŇKA LOUDY
„Prvních deset minut zápasu bylo neslaných nemastných z obou stran. Hráči se postupně oťukávali,“ popisoval dění na hřišti vedoucí A-týmu Zruče n/S Zdeněk Louda a pokračoval: „Nám se poté podařilo převzít iniciativu. Ve 23. minutě se po centru trefil Viktora. Následně jsme měli další šance, ale druhou branku jsme nepřidali,“ litoval.

„O poločasové pauze jsme si řekli, že musíme pokračovat v naší hře. Bohužel nemáme dobré začátky druhých poločasů. Byli jsme bez pohybu a soupeř nás potrestal a vyrovnal. Navíc nás v dalších dvou šancích soupeře podržel dobrými zákroky brankář Cudlín,“ oddychl si Zdeněk Louda a navázal: „Rozhodnutí na sebe vzal Brahimi, který obešel dva protihráče a zvýšil na dva jedna. Poté už jsme výsledek udrželi. Jsou to cenné tři body. Kluci zápas odmakali a za to jim je třeba poděkovat,“ uzavřel vedoucí A-týmu.

VYJÁDŘENÍ HOSTUJÍCÍHO TRENÉRA SKÁLY:
Věděli jsme, že má soupeř dobré standardky a hlavně po rozích nám míče propadávaly do vápna, ale ustáli jsme je a nakonec v prvním poločase, ve kterém jsme nehráli dobře, dostali gól po našem zaváhání v obraně.

Do druhého poločasu jsme přeházeli posty, vyrovnali jsme hru i skóre, ale nakonec dostali po našem rohu z rychlého brejku druhý gól. Když to ale sečtu, tak si Zruč zasloužila vyhrát, protože byla bojovnější a měla víc šancí, při kterých nás držel brankář Vašák
," dodal k utkání hrající trenér Týnce Radek Skála, který začal zápas na stoperu a ve druhém poločase se přesunul do útoku. Navíc si posteskl, že mu chybělo pět hráčů z minulé sestavy, nejcitelněji Hašek, který má problémy s kolenem.