Branky: 55. Koudela - 42. Rajchman z pen.
ŽK: 5/6 - M. Váňa, Tvrdík, Havel, Pechanec, Havránek - Zelený, Brožel, Luňák, J. Pátek, Rajchman, Jan Rak
Jiskra Zruč: Svoboda - Musil, Janata, Jouza, L. Jelínek - Brož (60. M. Havránek), Tvrdík, Pechanec, M.Váňa - Havel (70.Fanta), Koudela. Trenér: Petr Jelínek
Nové Dvory: Černý - Rajchman, Zelený, Špírek, Luňák - Michalec, Jan Rak, Brožek, J. Pátek (65. Kokeš) - L. Pospíšil, Lev (85. Melezínek)  Trenér: Miloslav Čapek

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE

Zruč nad Sázavou – Při sobotním odpolední přijel do Zruče známý to soupeř. Poslední střetnutí těchto celků vyznělo lépe pro domácí Jiskru, která si z tohoto střetnutí odvezla pohár z finále poháru OFS.

Vzájemné střetnutí těchto celků je spíš bojovné a ze zabezpečené obrany. Takže se nedalo očekávat mnoho branek. A také že se tak stalo. Začátek patřil hostům, kdy se snažili rozhýbat hru, a už ve třetí minutě domácí Brož musel zasahovat proti nastřelenému centru od hostujících hráčů ve vlastní šestnáctce. Však pro první poločas to byla poslední šance, kterou hosté předvedli, postupem času Jiskra začala přebírat aktivitu a tlačit se do šestnáctky hostů. Po několika nepřesných centrech, či nepřesných průnicích Jiskra začala svého soupeře svírat. Výsledkem toho byla nastřelená tyč Pechance z hranice šestnáctky a zanedlouho po chytré uličce Koudeli, mohl zakončit Havel, ale i jeho technická střela zůstala na tyči. Jiskra nadále tlačila a vytvářela si šance. Ale ne a ne do zakleté branky zakončit. O největší šance se staral hlavně Havel s Pechancem, ale dotlačit míč v první polovině zápasu do branky bylo nad jejich síly. Pak přišla 42. minuta a nešťastný zásah Lukáše Jelínka, po kterém se pískala jasná penalta, kterou hostující Rajchman s přehledem proměnil a tak hosty poslal do kabin ve vedení 1:0!

Ve druhém poločase opět Jiskra pokračovala v náporu. Však šancí, jak v prvním poločase, bylo po skromnu. I přesto se domácí brzo dočkali, Jakub Koudela vyvinul tlak na obránce hostí Zeleného, který ve vápně místo rázného odkopu volil kličku, Zelený chyboval, Koudela se zmocnil míče a směřoval přihrávku naběhnutému Pechancovi, který však míč netrefil, nevydařená střela se snesla zpět ke Koudelovi, který si už věděl rady a poslal loktu nekompromisně do sítě 1:1!

Jiskra se i nadále snažila strhnout vedení na svojí stranu, ale hosté mocně bránili. Utkání se nám taky trochu přiostřilo. A z toho plynulo nespočet standardních situací, které však zůstaly z obou stran nevyužity. Jiskra už se do žádné větší šance nedostala, za to hosté mohli v devadesáté minutě rozhodnout. Kdy Novodvorský Michalec tváří tvář Svobodovi zklamal. A tak utkání skončilo smírně 1:1.

Další kolo se chystá Jiskra na horkou půdu do Suchdola a doufá, že konečně získá tři body.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JELÍNKA:

Opět jsme ztratili dva body, když soupeř z Nových Dvorů nepředvedl vůbec nic, a zisk bodu si nezasloužil, ale Jiskra selhala opět v zakončení.  Jinak zápas s tímto soupeřem je vždy tvrdšího rázu, jinak tomu nebylo ani v sobotním utkání z obou stran. Musím naše mužstvo pochválit za předvedenou hru, bojovnost a chuť po výhře, kdy pracovalo až do konce zápasu. Nyní se musíme připravit na další utkání s mužstvem Suchdola a předvést opět dobrou hru ale s lepším zakončením a pokusit se odvést plný počet bodů.