2. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

FK Říčany – Jiskra Zruč  3:2 (1:1)

Branky: 14. Klenka, 54. Jiroušek, 67. Beneš – 45. Petrů, 71. Zeman.

Rozhodčí: Říha – Sandev, Gerhert. ŽK: 3/2 (Bečvář, Želízko, Klenka – Hájek, Louda). Diváků: 60.

FK Říčany: Hradecký – Bečvář (46. Bejlovec), Michal, Sochůrek, Želízko, Marušák, Beneš, Klenka (46. Hausenblas), Jiroušek, Pavlíček, Vojáček. Trenér Jan Studenovský.

Jiskra Zruč: Cudlín – Louda, Havel (6. Petrů, 81. Bareš), Jouza, Hájek, Kotek – Kovář, Marcelo, Vosyka (75. Šindelář), Martinák (63. Hirnyk) – Zeman. Trenér Michal Váňa.
VÝBORNÝ CUDLÍN NEDOVOLIL ŘÍČANSKÝM NADĚLOVAT. KAPITÁN PETRŮ SE VRÁTIL NA HŘIŠTĚ VE VELKÉM STYLU.

V sobotu odpoledne vyrazila Jiskra s fanoušky mikrobusy do Říčan, kde se utkala v rámci druhého kola B-třídy s místím FK.

Prvním překvapením pro fanoušky Jiskry byla přítomnost čtyřgólového střelce proti futsalové Slávii Marcela, druhé překvapení byl návrat kapitána Kamila Petrů, který začal zápas po zranění na lavičce náhradníků.

Kamil se však dostal na hřiště dříve, než očekával, už v šesté minutě se zranil Havel, který si natáhl sval. To už měl Cudlín ve Zručské brance za sebou dva výborné zákroky. Nejdříve bezprostřední blízkosti po rohovém kopu hlavičkoval volný říčanský hráč, ale Cudlín vytáhl excelentní zákrok, o minutu později obrana propadla znovu, volný hráč se řítil na Cudlína úplně sám, Tomáš opět předvedl výborný zákrok a držel tak jiskru v naději.

Po příchodu K. Petrů se hra Jiskry zvedla, ale ve finální fázi chyběla přesnost či lehkost. Přesto Zruč inkasovala jako první. Na přední tyči minul míč Martinák a volnému Klenkovi stačilo nastavit jen nohu - 1:0! Poté se hra vyrovnala, ale vážnější příležitosti počítali domácí, a Cudlín se opět musel otáčet. Pěknou příležitost zazdil Jouza, kdy místo střelby hledal ještě spoluhráče. Jiskra se dočkala v závěru první půle, Kotek vybojoval v obraně míč, který předložil do brejku Kamilovi Petrů, ten zachoval klid a krásným lobem ze čtyřiceti metrů vykoupal domácího brankaře Hradeckého - 1:1!

Druhý poločas začal jako ten první, Říčany zatlačily Jiskru před vlastní branku, z které pramenily chyby Zručského týmu, Cudlín ještě zachránil naděje, ale v padesáté čtvrté minutě využili domácí zmatků v obraně a po odraženém míči, se opřel do rány Jiroušek a nedal Cudlínovi šanci – 2:1! Poté opět  převzala iniciativu Jiskra, ale centry či střely skončily v náruči domácího Hradeckého. Třetí branka domácích přišla opět z rohového kopu, první centr Jiskra odvrátila mizerně, následný centr tak našel Beneše, který hlavou poslal míč na zadní tyč – 3:1. Vypadalo to, že Jiskra už nebude mít síly na vyrovnání, Říčany pohodově bránily výsledek. Přesto se v sedmdesáté první minutě individuálně uvolnil na levé straně Hirnyk, předložil míč Zemanovi, který pěknou střelou na přední tyč snížil na 2:3!

V závěru musel vystřídat K. Petrů, kterého nahradil Šindelář, vysunul se Jouza a Marcelo, ale síly chyběly. Sice Jiskra ovládla závěr zápasu, ale bez vážnější šance. A tak po statečném výkonu odjíždí z Říčan bez bodu.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁŇI:
ZDROJ: svoboda.info
„Máme velký problém. Tím je bránění standardních situací, ze kterých jsme dvakrát inkasovali. To se nemůže stávat. Prohrávat vyrovnané zápasy tímto způsobem je velká škoda,“ mrzelo trenéra Zruče nad Sázavou Michala Váňu.

„Začátek zápasu nám nevyšel. Brzy jsme inkasovali. Již ve třetí a čtvrté minutě měli domácí šance. Inkasovali jsme pak ve čtrnácté minutě po první standardní situaci. Naštěstí jsme dali branku do šatny. Petrů viděl vyběhnutého gólmana domácích a krásným lobem vyrovnal,“ popisoval Michal Váňa.

„Soupeř byl ale herně lepší. Zápas jsme navíc nevydrželi fyzicky. Z kraje druhého poločasu jsme pak po střele z vápna inkasovali. Nedaří se nám odkopy z pokutového území, vše nám lítá před do nebezpečných pozic před naším velkým vápnem a soupeř nás pak potrestá. Třetí branku jsme opět inkasovali po standardní situaci, kdy hlavičkoval neobsazený hráč na zadní tyči,“ konstatoval trenér Zruče nad Sázavou.

„Naději nám dal po krásné kombinaci střídajícího Hirnyka skórující Zeman. Zkusili jsme vyrovnat, když jsme vysunuli do útoku Jouzu. Zkusili jsme vše do ofenzívy. Šance jsme měli, ale bohužel jsme se již gólově neprosadili. Zaslouženě jsme ale prohráli,“ přiznal Váňa a navázal: „Dostáváme snadné branky, moc se netrénuje a pak to tak vypadá. V šedesáté minutě ztrácíme dech, domácí šlapou až do devadesáté minuty,“ všiml si.

„Jedeme ale dál. Příští týden hrajeme doma a chceme získat body,“ doplnil odhodlaně.