Viktoria Sedlec - Jiskra Zruč  1:0 ( 0:0 )

Sedlec: Šilhán - J.Poul, Zdychynec (C), Macháček, Kožnar - Spáčil, Němec, Tvrdý, Hvězda- Jan Vavřina, Neubauer   Zruč n. S.: Svoboda - L. Jelínek, J. Kružík, F. Janata, J. Havránek - M. Havránek,  M. Váňa, V. Tvrdík (C), J. Koudela - M. Brož  ( J. Kohout ) , Z. Fanta ( M. Havel )l
Rozhodčí: Procházka

VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE

Ve dvacátém kole doma přivítala Viktoria Sedlec Zruč, která byla na druhém místě okresního přeboru. V minulém kole si Viktoria Sedlec odvezla tři body z Chotusic, po výsledku 0:2. Zruč pro změnu doma prohrála 2:3 s Křeseticemi.Podzimní duel mezi Zručí a Viktorkou skončil bez branek. Zruč přijela s kompletním kádrem. Naopak sedleckému A týmu chyběli Marcel Poul pro červenou kartu z minulého kola, který si nezahraje nejméně čtyři zápasy, Vrba pro zranění stehenního svalu a Reichert.

Viktoria Sedlec měla sice více ze hry, držela míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávala. Úvodních dvacet minut prvního poločasu si Viktorka vypracovala jednu střelu.Zruč hrozila kolmými přihrávkami za obranu, ale to na Viktorku neplatilo. Byl to zápas plných osobních soubojů. Míč útočníkům odskakoval při zpracování nebo střele. Zruč se osmělila až ve 21.min., po závaru před domácí brankou se ke střele chystal Michal Váňa, ale netrefil skákající míč. O minutu později se vytáhl brankář Sedlic Michal Šilhan, když Tvrdíkovu přízemní střelu k pravé tyči vyrazil na roh. Z následujícího rohu vyboxoval míč do bezpečí. Ve 35. min. se po rohovém kopu do dobré příležitosti dostal Spáčil , ale jeho hlavička skončila v ochrané síti. Závěr prvního poločasu patřil Viktorce. Ve 40. min. útočník Neubauer ze středu hřiště poslal kolmou přihrávku na Vavřinu. Ale Vavřinova střela letěla metr vedle levé tyče, proto poločas skončil 0:0.

Do druhého dějství nastoupili lépe hosté. Viktorka chybovala v rozehrávkách, Zruč toho však nedokázala využít. Zruč tvořila hru a Viktorka s přibývajícími minutami hrála na brejky. V 73.min. Honza Hvězda rozehrál standardní situaci před velkým vápnem z pravé strany. Hvězdovu střelu prozatím brankář Svoboda vyrazil. Ale to neplatilo v 86. min., protože Viktorka se ujala vedení 1:0. Ze stejného místa jako 73. min. rozehrál Hvězda trestný kop. Na Hvězdovu technickou střelu byl Svoboda krátký, střela skončila v bráně. Druhou branku v zápase mohl vstřelit o minutu později opět Honza Hvězda. Vavřina vybojoval míč před vápnem a přihrál nabíhajícímu Hvězdovi, ten ale netrefil zcela odkrytou bránu.

V nastavení měli hosté šanci k vyrovnání ze standardní situace z levé strany. Podpořit útok šel i brankář Svoboda. Koudelův trestný kop obrana Viktorky odvrátila. Viktoria Sedlec tak udržela těsnou výhru 1:0. Viktoria Sedlec nejenže potřetí za sebou vyhrála, ale udržela i čisté konto.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JELÍKA:
Zápas jasně remízový, Jiskra jednu stoprocentní šanci, domácí dva nebezpečný přímáky cca 20m, jeden proměnili - obdržený pátý gól v jarních zápasech z trestných kopů. Takže šťastnější domácí mužstvo. Jinak nic víc se k tomu říci nedá.