Jiskra Zruč - Kondrac 5:1 (2:0)

Branky: 23. K.Petrů, 34. Koudela, 47. K.Petrů, 52. K.Petrů, 89. Koudela - 86. Pavelka

ŽK: 0/2

Sestava: Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Hájek, Jelínek - Viktora (46. T. Louda), Janda, K. Petrů, Zeman (82. M. Váňa) - Koudela, Smutný (76. Brož)

Kondrac: Císař - Pohorský, Linhart, M. Kubín, Budil - Špička, L. Petrů, Kašpar (83. Vacek), Houdek - Ngo (48. Pavelka), Pavlíček.

Zruč nad Sázavou - Ve dvacátém kole Jiskra přivítala také sestupem ohroženého soupeře z Kondrace. utkání bylo ještě okořeněno bratrskou "bitvou" mezi kapitány Kamilem Petrů a Lukášem Petrů.

Na hřišti však v prvních minutách vládli hosté, už v sedmé minutě měli hosté šanci, kterou však Špička nevyužil, když jeho střela mířila těsně vedle tyče. O pět minut později se připomněla Jiskra, ale i Koudelova střela se nevešla mezi tři tyče. Šance to však byla ojedinělá, Kondrac byla silná na míči a diktovala tempo začátku zápasu. Dostávala se i do šancí, ale Kašpar ani Pavlíček své šance neproměnili.  A tak udeřila Jiskra, a kdo jiný než kapitán Kamil Petrů zavelel a ranou ze šestnáctky otevřel skóre - 1:0! O minutu později byl v obrovské šanci Petrů, kterého našel Smutný osamoceného před brankářem Císařem, ale Petrů trefil jen jeho nohy. Jiskra byla v laufu a utkání se začalo vyrovnávat. ve 34. minutě poslal do šestnáctky krásný centr Smutný, který doputoval až na zadní tyč ke Koudelovi, který už se v takovýchto situacích nemílý - 2:0! Hosté mohli korigovat, ale jejich šanci vychytal Cudlín.

Druhý poločas pro Jiskru nemohl začít lépe. To zvýšil svou druhou brankou v utkání po krásné uličce od T. Loudy Petrů na 3:0! Hosté šli do kolen, ale Petrů neměl slitování, hostující obrana nechala projít Kamila Petrů až k vápnu, ten se nerozpakoval, z úhlu vystřelil a nachytal střelou pod břevno Kondrackého Císaře - 4:0! O pět minut později, Jiskra nachytala hádající se hosty na své polovině. Rychle rozehraný nepřímý kop poslal do brejku Smutného, který však tváří tvář s Císařem svůj "blafák" nedotáhl do úspěšného konce. Kondrac v tuto chvíli na hřišti vůbec nebyla, Jiskra si užívala eufórii a bavila plné Zručské ochozy. v další šanci byl opět Smutný, který trefil tyč. V samotném závěru se hosté připoměli, ale jejich dvě šance vychytal Cudlín. Ujala se až rána Pavelky z 87. minuty, na kterou Cudlín neměl nárok - 4:1! Jiskra, ale utkání zakončila stylově. Koudela se dostal do brejku, nezazmatkoval a vychutnal si Císaře povedeným lobem - 5:1!

Jiskra se fotbalem začala konečně bavit a je to znát i na výsledcích. V sobotu vyrážíme k derby do Uhl. Janovic, žádáme všechny fanoušky, aby podpořili náš celek!

ZDROJ: benesovsky.denik.cz

POPIS ZÁPSŮ TRENÉRŮ A KAMILEM PETRŮ

Hattrickem pokořil Kondrac kapitán Zruče Kamil Petrů, jenž porazil i svého bratra Lukáše. „Před zápasem jsem nemohl na sportu nastavit Fantazii a brácha mi s tím pomáhal. Napsal jsem mu, že mi to nastavil blbě, tak mi odepsal, že to není poslední víkendové zklamání, že nás přejedou. Když nás porazili na podzim, tak to dal na facebook, tak mu teď s chutí vrátím, i když hrál dobře," popsal střední záložník hecování s bráchou a měl velkou radost z hattricku, za který musel po zápase zaplatit panáky.

Autor sedmi gólů za Zruč také dodal k znovuzrození týmu, který měl po podzimu jen tři body a byl na odpis. Jenže teď porazil Teplýšovice, remizoval ve Stříbrné Skalici, vyhrál ve Zdislavicích, pokořil Kondrac a je ve hře. „Podzim jsme projeli nezkušeností a teď už víme, o čem I. B třída je. Zápas s Kondrací to lámal. Nebyl to hezký fotbal a v prvních dvaceti minutách jsme mohli dostat dva nebo tři góly. Soupeř spíš hrál a my jsme dávali góly. Všichni nás již odepisovali, ale teď už opravdu o záchranu hrajeme, o kterou se popereme s Chotýšany, Průhonicemi a Struhařovem, se kterými hrajeme v posledních třech kolech," ukázal Petrů, jaké drama může být v posledních kolech o zachování I. B třídy, když se ještě neví, zda budou sestupovat dvě nebo tři mužstva.

Trenér Kondrace Jiří Janouš mladší byl po porážce od poslední Zruče pořádně naštvaný. „Byl jsem přesvědčen, že ostudu ze Struhařova nemůžeme překonat. Bohužel stalo se, pokud takto hráči přistoupí k důležitému utkání o záchranu, je něco špatně. Na hřišti chybí jasný lídr, který by ostatní strhl. Působíme při hře jako parta hodných naivních kloučků, kdy se jeden spoléhá na druhého a něco jako osobní odvaha a zodpovědnost jsou pro nás neznámými pojmy. Když vedeme s Průhonicemi po dvaceti minutách o tři branky, to je každý najednou fotbalista, každý se nebojí hrát a chce předvést co umí a jaký je to kopáč. Naopak v utkání s naprosto průměrným soupeřem, kdy o něco opravdu jde, si hráči přehazují míč jako horký brambor a po fotbalistech ani památky, naprostá bezradnost a zoufalství. Nevím co si myslet o tom, že na hřišti jezdí viditelně po zadku pouze Budil s Kubínem, tedy starší hráči. Jestliže se budou tyto výkony opakovat, nemáme v krajské soutěži asi co dělat."

ZDROJ: kutnohorsky.denik.cz

„Prvních patnáct minut jsme hráli příšerně. Kdybychom prohrávali 0:2, tak by se nikdo nedivil," přiznal hrající trenér Zruče Michal Váňa a pokračoval: „Naštěstí jsme dali první branku my a od té doby se naše hra uklidnila. Začala perfektní jízda a soupeře jsme převálcovali ve všech směrech. Mohli jsme dát mnohem víc gólů. Spousty akcí jsme nedotáhli do konce. I tak je výsledek parádní a výkon byl také špičkový. Chtěl bych vyzdvihnout Kamila Petrů, který dal hattrick a v poslední době táhne tým svými góly."

Zápas řídily dvě ženy. „Přijeli dvě ženy jako rozhodčí. Jedna pískala a druhá byla na lajně. Musím je pochválit. Zvládli to lépe než někteří muži," tvrdil Váňa.