20. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

Slavia Jesenice – Jiskra Zruč 2:1 (1:0)

Branky: 43. Brožek, 48. Mráz – 55. Kovář

Rozhodčí: Jarolíme Roman – Jarolímek Miloš, Slepička Milan. ŽK: (1/2): Hůrský – Musil, Zeman. Diváků: 15

Sestavy: Slavia Jesenice: Detko – Prokeš, Kubec, Vender, Beneš, Smolík, Mráz, Brožek, Hájek, Hančl, Kuchta. Střídali: Kuľha, Novotný, Mareček, Hůrský

Jiskra Zruč: Cudlín – Louda, Musil, Kotek, Viktora, Petrů, P. Jelínek, Martinák, Váňa, Zeman, Kovář. Střídali: Arnolt, Hirnyk
V rámci dvacátého kola zajížděla Jiskra na půdu vzkříšené Jesenice, která poslední tři kola neprohrála. Zato Jiskra potřebuje nutně body, aby se dostala ze sestupové pozice, na které skončila po dohrávkách z prvního jarního kola.

První překvapení přišlo už před výkopem sobotního utkání, uváděných 87 platících diváků v zápise neodpovídá vůbec realitě. Na malé tribuně se těsnalo 15 platících z toho 10 fanoušků přijelo ze Zruče. Na počet 87, bychom se nedostali ani připočtením starších pánů sedících ve fotbalové hospůdce sledující bitvu Olomouce s Klokany. Fotbal v Jesenici netáhne a přitom na počet obyvatel oproti Zruči májí domácí navrch.

Ale pojďme k zápasu. Jiskra přistoupila k utkání s odhodláním. Už v páté minutě napřáhl z 30 metrů kapitán Petrů a krásnou ranou orazítkoval břevno bezmocného Detka v jesenické brance. Tento impuls Jiskru povzbudil, a i když Jesenice držela míč, tak jiskra podnikala rychlé brejky, z kterých nebezpečně zakončovala. Bohužel žádná ze zajímavých příležitostí brankou neskončila. Na každé straně chyběla přesnost a moment překvapení. Domácí posílali kolmice za obranu, ale žádný z jejich pokusů nenašel adresáta. V závěru poločasu se již Jiskra soustředila na obranu, bohužel za tuto neaktivitu byla potrestána krásnou brankou do šibenice domácího Brožka - 1:0!

Do druhého poločasu vstoupila Jiskra opět aktivně, ale laciná ztráta míče ve středu hřiště zapříčinila brejk, ze kterého domácí kapitán Mráz upravil v 47. minutě do prázdné branky na 2:0. Zruč se nevzdávala, bojovala, ale kombinace vázla. Však jedna z mála kombinací před šestnáctkou zafungovala. Ve středu pole vybojoval míč Jelínek, do běhu nahrál Zemanovi, který poslal do uličky Kováře, ten tvrdou křižnou ranou nedal šanci Detkovi a snížil v 55. minutě na 2:1. Domácí znervózněli, a Jiskra po zbytek druhé půle byla lepším týmem, však dotáhnout do konce kloudnou akci se nevedlo. Jiskra ohrožovala domácí branku, hlavně z přímých či rohových kopů, několikrát nadělala vrásky domácí obraně, ale brankou ani jedna šancí neskončila. A tak Jiskra padla v Jesenici o jednu branku a její situace začíná byt kritická.

Je třeba zabrat doma proti Teplýšovicím a poté si zvednout sebevědomí v derby. #verime