Jiskra Zruč – TJ Zbýšov   4:0  (1:0)

Branky: 2x K. Petrů (1x p. k.), L. Jelínek (p. k.), Martinák

Rozhodčí: Petr Kubeš (Golčův Jeníkov), Jan Horský, Oldřich Jonáš ŽK: 2/2. ČK: 0/1

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Hájek, Jouza, L. Jelínek – Janda, Petrů, T. Louda, Viktora – Brahimi, Koudela. Střídali: Brabec, Mojžíš, Martinák, J. Váňa. Trenér: Michal Váňa.

Zbýšov: O. Radil - Jirák, Hybler, Horváth, Bohatý - Jukl, Sobotka, V. Radil, Junek, Petrák - Čáp. Trenér: Ivan Babák.
Fotbalisté Jiskry zvítězili vysokým rozdílem i přes velice špatný výkon v prvním poločase.

V sobotu odpoledne přivítala Jiskra další celek OP se sestupovými starostmi.
Měla to být jasná záležitost, ale první poločas byli statečnější směrem dopředu hostující hráči. Zbýšov vytvářel i nebezpečné situace před Cudlínovou brankou, ale střely létaly buď do náruče našeho golmana a nebo vysoko nad branku. Jiskra byla silná v soubojích jeden na jednoho, ale po uvolnění nedokázala připravit finální nahrávku, tak aby došlo k vážnějšímu zakončení. Možná první vážnou střelu vystřelil až Janda v závěru poločasu a hned z toho byla branka. Hostující golman ještě stačil tuto střelu vyrazit, ale dorážející K. Petrů už měl snadnou práci – 1:0!

Druhý poločas začal z obou stran nervózně a více se diskutovalo, než hrál fotbal. Vše vygradovalo penaltovým zákrokem na Brahimiho. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Petrů -2:0! Vyhrocenou situaci neunesl hostující Hybler a poslal sudího do jistých míst. Sudí neváhal a ukázal hráči červenou kartu. A když se o deset minut později rozeběhl s míčem předstoper Hájek, kterého zastavili Zbýšovští hráči až ve vápně, kopala se druhá penalta. Petrů “odmítl“ přispět do kasy za vstřelený hattrick a tak šel na penaltu Jelínek, který si také vedl suverénně a zvýšil náskok na - 3:0! Zanedlouho šli hosté díky zranění do devíti hráčů a to ještě jeden kulhající zůstal na place. Jiskra tak přidala už jednu branku. Nahrávku Jouzy přepustil šikovně Brahimi na střídajícího Martináka a ten tváří tvář před golmanem Radilem zvýšil na – 4:0! Utkání se jen dohrávalo, fanoušci se sice dožadovali “bůra“, ale hráči spíše upřednostnili respekt k soupeři a utkání dokopali v klidném tempu.

Už v neděli Jiskra vyjíždí do Uhl. Janovic, kde se utká s místní rezervou. Benfika jede také v neděli do Křesetic. Kde můžeme očekávat vyběhnutí na místní “pažit“ několik bývalých legend Zručské kopané.