21. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

Jiskra Zruč – FK Uhl. Janovice  3:4 po pen. (2:3)

Branky: 31. Zeman, 43. a 61. Ruš – 4. Jelínek, 12. Marek, 25. Kopecký

Rozhodčí: Martin Dvořák – Lukáš Tichý, Michal Chládek. Penalty: ANO – Hájek, Jouza, NE – Viktora, Janda, pátou Zruč už nekopala. ŽK: 4/2. 16. Havel, 55. Váňa, 71. Jouza, 90. Janda – 71. Vedral, 80. Vyhnánek. Diváků: 70.

Jiskra Zruč: Cudlín – Hájek, Jouza, Z. Louda, Viktora - Petrů (29. Martinák), Havel (46. Brabec), Janda, Zeman (87. Kovář) - Ruš, M. Váňa (71. Zelenka). Trenér: Michal Váňa.

Uhl. Janovice: Verner – Kulhánek, Zadražil, Vyhnánek, Vinický – Strnad, Vedral, Randlíszek (67. Novotný), Jelínek (55. Tancer) – Kopecký, Marek (64. Beneš). Trenér Antotnín Novotný.
 ZDROJ: Josef Tůma
Domácí vstoupili do utkání nemastným neslaným výkonem, hráči neběhali a první dvě branky soupeři darovali. První branku hostů vsítil Jelínek – 0:1, druhou přidal po osmi minutách Marek – 0:2. Na tři nula zvyšovali hosté po krásné střele ze třiceti metrů Kopeckým – 0:3. Ve 28. minutě odkulhal ze hřiště zraněný Petrů a domácí hráli bez kapitána. Čtvrt hodiny před koncem poločasu svitla domácím naděje na korekci utkání, ve 31. minutě skóroval po samostatné akci Zeman – 1:3. Dvě minuty před poločasovým hvizdem se prosadil po chybě hostující obrany Ruš – 2:3.
Ve druhém poločase byli domácí jasně lepší, dostávali se do šancí, několikrát brankáři Vernerovi tváří v tvář. V 50. minutě pronikl před vyběhnuvšího Vernera obránce Louda a trefil mu nohy. V 61. minutě přihrál Hájek nabíhajícímu Rušovi, tem okamžitě posunul Zemanovi, střela mířila těsně vedle. V téže minutě následovala další rychlá akce domácích, Zeman přiklepl Martinákovi, ten předložil Rušovi a bylo vyrovnáno – 3:3. V 71. minutě hlavičkoval po trestném kopu Ruš, mířil však mimo tyče. V poslední minutě mohli Zručští rozhodnout o zisku všech bodů, vystřídavší Kovář vystihl nabíhajícího Ruše, jeho přehoz však gólman Verner zlikvidoval.

Následné penaltové rozuzlení nedopadlo pro Jiskru dle představ, Viktora ani Janda neskórovali, hosté naopak čtyřikrát. Nic nebyly platné trefy Hájka a Jouzy – 2:4.

ZDROJ: sovoboda.info
Trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa nebyl s výkonem týmu v úvodních pětačtyřiceti minutách spokojen: „V prvním poločase jsme podali hrozný výkon. Neběhali jsme a dvě branky jsme soupeři úplně darovali. Na tři nula zvyšovali hosté po krásné střele ze třiceti metrů,“ popisoval Váňa.
„Nicméně nám se v prvním poločase podařilo ještě snížit na dva tři. To nás dostalo do hry,“ uvedl.
Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší. Dostávali jsme se do šancí. Chodili jsme sami na brankáře. Určitě bychom si zasloužili všechny tři body, ale šance jsme nedali. Když to shrnu, tak bod je dobrý, ale měli jsme mít tři. Lepé by se nám v tabulce dýchalo. Takto se musíme stále koukat za sebe,“ zdůraznil Michal Váňa a doplnil: „Derby ale chválím, padlo šest branek. Myslím si, že si jej diváci užili,“ uzavřel.

Trenér Uhlířských Janovic Antonín Novotný byl spokojený se vstupem svého týmu do utkání: „Zápas jsme začali výborně. Dostali jsme se totiž do vedení tři nula,“ zdůraznil. „Poté jsme poprvé inkasovali a už se to s námi vezlo,“ kroutil Novotný hlavou.
Ve druhém poločase byla Zruč jasně lepší a zasloužila by si vyhrát. Domácí šli snad čtyřikrát sami na našeho brankáře, ale nedali. Vyzdvihnul bych tedy výkon brankáře Vernera, který nás podržel. Navíc vychytal i penalty,“ pochválil svého svěřence. „Nicméně si myslím, že Zruč prohrála zcela nezaslouženě. My jsme vyhráli na penalty s obrovským štěstím,“ přiznal sportovně Antonín Novotný.