21. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

Jiskra Zruč – Sokol Teplýšovice  2:4 (1:1)

Branky: 13. Martinák, 89. Jelínek - 44. pok. kop Král, 48. Pejša, 68. Maršoun, 84. Breburda.

Rozhodčí: Krejsa - Stádník, Gerhardt. ŽK: (2/1) Kotek, K. Petrů - Král. Diváků: 70.

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda (70. Daněk), Viktora, Kotek, Musil - Martinák, Zeman, Jelínek, Hájek (26. Janda, 64. Arnolt) - Kovář, K. Petrů. Trenér Alois Chovánek.

Sokol Teplýšovice: Franěk - Stěhule (70. Klabík), Hruška (58. Breburda), Král, Kubálek, Šahin, Podhorský (79. Matoušek), Maršoun, Dřízal, Pejša, Vyhlídal. Trenér Roman Sedlařík.
ZDROJ: Josef Tůma
První šanci zápasu měli hosté v 11. minutě, ale přečíslení tři na jednoho nezvládli, Cudlín střelu Podhorského zlikvidoval. Naopak domácím se zadařilo a z rychlého brejku šli do vedení po dlouhém výkopu Cudlína na Zemana, který přistrčil Kovářovi. Ten našel zpětnou přihrávkou ve ,,vápně“ Martináka – 1:0. Následně měli hosté více míč na kopačkách, vytvořili si nespočet přečíslení, ale trefili Maršounem pouze břevno. Těsně před koncem poločasu se podařilo Teplýšovicím vyrovnat, když byl faulován po průniku Král a sám penaltu proměnil – 1:1.

Druhý poločas, ve 48. minutě, načal nádhernou střelou Pejša z hranice šestnáctky a získal hostům vedení 1:2. V 62. minutě mohli domácí vyrovnat, prudký centr Jandy do pokutového území nezasáhl ve skluzu Kovář. V 68. minutě navýšil stav utkání po kombinaci celého útoku Maršoun – 1:3. Domácí se snažili, Kovář ani Petrů se střelecky neprosadili. V 84. minutě nastal čas pro střídající hostující hráče, Matoušek vybídl Breburdu a hosté upravili skóre na 1:4. O dvě minuty později se dostal před pokutovým územím ke střele Petrů, v cestě míče však stálo břevno. Následně domácí skórovali, když Zeman prodloužil na Kováře, ale sudí byli proti – odpískali ofsajd. V závěru střetnutí zahrával Zeman rohový kop, balón posadil na hlavičku P. Jelínka – 2:4.

Vyjádření asistence trenéra Michala Váňi: ZDROJ: svoboda.info
"Opět se nám nedařilo. Do 44. minuty jsme vedli, po odpískané penaltě hosté srovnali," popisoval zápas Ladislav Kovář ze Zruče n. S. Hned po změně stran se ale Teplýšovice dostaly do vedení. "To byl hezký gól," přiznal Ladislav Kovář a pokračoval: "My jsme potom měli zraněné hráče, museli jsme začít střídat a abychom udrželi jedenáct hráčů na hřišti, šel do útoku Cudlín a náhradní gólman do brány. Už se nám ale s výsledkem nepovedlo nic udělat."

FOTO ZROJ: Josef Tůma