Branky: 34. Koudela, 44. Jouza - 68. Hořický

ŽK: 8/1 ČK: 70. K.Petrů (Zruč).

Sestava: Jiskra ZručCudlín - Z. Louda, Musil, Jouza, Jelínek - Viktora (60. T. Louda), Janda, Petrů, Zeman - Koudela, Smutný (46. Hájek, 78. M. Váňa)

Nespeky: Králíček - Párys, Nachtman, Kučera, Myslivec - Hořický, Sysel (46. Pavelka), T. Rosenvald, Bialonczyk - Kupša, Dixa (58. Čáp).
Utkání začalo náporem domácího celku, hned ve druhé minutě se Zručští mohli dostat do vedení, když po přihrávce Zemana trefil po samostatné akci a střele z velkého vápna Koudela tyč hostujícího celku. Do šance se dostali vzápětí i Nespečtí, Sysel „jedovkou" z dvaceti metrů minul jen těsně pravou tyč. V 10. minutě zahrávali hosté penaltu po faulu domácího hráče, Dixa ji neproměnil, brankář Cudlín střelu vystihl a s pomocí tyče ji vyrazil do hřiště. Ve 12. minutě zaútočil domácí Janda, brankář Králíček vyrazil míč na roh. Po jeho zahrání nastal před brankou hostů závar, Viktora napálil míč do gólmana hostů. Ve 28. minutě vystřelil z hranice vápna Petrů, tečovaná střela skončila dalším domácím rohovým kopem. O čtyři minuty později rozehrával hostující Rosenvald přímý kop, střílený centr proletěl malým vápnem, na štěstí pro Jiskru nikdo z hostů netečoval. Ve 34. minutě se dostali domácí do vedení, Koudela prostřelil po centru Jandy brankáře Králíčka – 1:0. Ve 40. minutě se dostal do vyložené šance hostující Hořický, ale tváří v tvář brankáři Cudlínovi jej nepřehodil. O dvě minuty později mohl vyrovnat Dixa, vyběhnuvšího Cudlína také nepřekonal. Nedáš – dostaneš. Ve 43. minutě skórovali domácí podruhé, když Jouza po centru „z první" přehodil hostujícího brankáře Králíčka – 2:0.

Úvod druhého poločasu byl vcelku vyrovnaný, v 55. minutě se dostal po příhře Zemana ke střele domácí Viktora, ale mířil vedle branky. Následně reagoval na špatnou hru svého týmu Karel Nachtman, kapitán hostů a vykřikl na své spoluhráče: „Vy snad hrajete poprvé fotbal." V 56. minutě se dostal před pokutové území Rosenvald, střela neměla patřičnou razanci. V 63. minutě poslal do brankové příležitosti Rosenvald střídajícího Pavelku, ten však „šajtlí" branku Cudlína přestřelil. To se již hrálo většinou na polovině Jiskry. V 68. minutě se hosté snížili na rozdílovou branku, střelu kapitána Nachtmana z přímého kopu brankář Cudlín pouze vyrazil a Hořický se tentokrát nemýlil – 2:1. V 71. minutě „vyfasoval" druhou žlutou kartu domácí kapitán Petrů a odporoučel se po červené do kabin. O čtyři minuty později přestřelil branku po trestném kopu Nachtman, poté se hosté zakousli do svého soupeře ve snaze vyrovnat. Domácí obrana se však překvapit nenechala, neprosadil se opět Hořický ani střídající Čáp. Hosté hru s jedním hráčem navíc nevyužili, domácí tým tak získal další tři body v boji o záchranu.

Michal Váňa, trenér Jiskry, po utkání říkal: „Teď po zápase, kdy už máme tři body, se mi to hodnotí velice příjemně. Musím kluky pochválit, druhý poločas jsme byli zataženi, navíc po vyloučení hráli o deseti a výsledek ubránili. Klobouk dolů před klukama, také nás podržel brankář, díky všem jsme získali tři body. Takto se bojuje o záchranu, ne že by to byl pohledný fotbal, ale vyhráli jsme. Je také pravdou, že jsme ve druhém poločase hráli proti čtrnácti, obrázek o výkonu rozhodčích ať si každý udělá sám, kdo byl na zápase."

ZDROJ: kutnohorsky.denik.cz / FOTO: Josef Tůma / VIDEO: Stanislav Koudela