FK Uhlířské Janovice B - Jiskra Zruč  1:4 (0:1)

Branky: T. Kopp – 2x Brahimi, Koudela, T. Louda

Rozhodčí: Vladimír Baroch (Bělušice). ŽK: bez karet.

Sestavy: Uhlířské Janovice: Kmoch - Holeček, Dotlačil, Bureš, Blecha - Beneš, Marek, Kulhánek, Jelínek – T. Kopp, Tanzer. Střídali: Čížek, Eminger, Vyhnánek, Veliký, Hurt.

Jiskra Zruč.: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek - Viktora, Janda, Petrů, T. Martiňák - Koudela,
Brahimi. Střídali: Brabec, T. Louda. Trenér: Michal Váňa.
Už v první minutě mohl dát branku po individuální akci Brahimi, ale trefil na brankové čáře stojícího kapitána Petrů. Hra byla v první půli vyrovnaná, více ale hrozila Jiskra. Ve dvacáté minutě šla Jiskra do vedení, to po nahrávce K. Petrů proměnil samostatný únik Brahimi střelou mezi brankářovy nohy – 0:1. Po vstřelené brance Jiskra přestala nepochopitelně hrát a domácí začali být více nebezpeční. V bráně Jiskry se několikrát zaskvěl Cudlín, hlavně v čtyřicáté páté minutě vychytal šanci domácího útočníka, který šel na Cudlína z úhlu sám. První poločas se hrál až ve velice ležérním tempu, přesto Jiskra vedla, a tak mohla být spokojenější.

Do druhé půle vstoupila Jiskra s úmyslem nezaspat začátek, ale opak byl pravdou. Během prvních deseti minut, po chybách ve Zručské obraně běželi domácí hráči třikrát sami na našeho golmana, ale pokaždé selhali. V padesáté páté minutě se ale dočkali a z brejku vyrovnali na – 1:1. Až tato situace Jiskru nakopla, hráči si uvědomili, že se to samo nevyhraje a začali hrát svůj fotbal, který od začátku jarní části funguje a přináší hlavně body. Kolem šedesáté páté minuty poslal do vedení Jiskru T. Louda, který dorážel do prázdné brány míč po akci Brahimiho – 1:2. Domácí hráči stále hrozili, ale pokaždé ztroskotali na výborně chytajícím Cudlínovi. V sedmdesáté páté minutě se podruhé v utkání prosadil Brahimi, když si pohrál s brankářem a uklidil míč do odkryté branky – 1:3. A když se o pět minut později prosadil Koudela, bylo o osudu utkání rozhodnuto -1:4.
ROZHOVOR:
Střelec kola Azem Brahimi: Do Zruče jsem přišel střílet góly

Zruč nad Sázavou – Střelcem 22. kola okresního fotbalového přeboru se stala jarní akvizice zručské Jiskry Azem Brahimi, který se dvěma trefami podílel na výhře svého mužstva v Uhlířských Janovicích.
Sázava B – Kaňk  3:2
 „Jsem rád, že jsem střelcem kola, ale to je proto, že náš tým hraje velmi dobře," upozornil skromný Azem Brahimi a pokračoval: „Každý bojuje za druhého až do konce. Každý spoluhráč z týmu může skórovat, ale já musím o to více, protože kvůli tomu jsem do Zruče přišel."

V Janovicích vyhrála Zruč 4:1. „Hráli jsme proti hodně mladým klukům. Utkání nebylo tak snadné, soupeř hrál velmi dobře, ale později odešel fyzicky. Měli jsme mnohem více síly, přidali jsme po přestávce další tři branky a získali důležité tři body," usmíval se zručský kanonýr.

V utkání dal Brahimi dvě branky a takto je popsal: „Při první brance jsem dostal skvělou přihrávku od našeho kapitána a střílel jsem mezi nohy brankáře. Druhá branka padla také po pěkném pasu, tentokrát od spoluhráče s desítkou, obešel jsem brankáře a střílel do prázdné brány."

Zruč je momentálně první. Jak vidí Brahimi šance na udržení pozice až do konce sezony? „Ano, jsme první a odvádíme dobrou práci. Bojujeme jako tým a zaslouženě jsme na prvním místě. Když takto budeme hrát až do konce sezony, věřím, že je možné zůstat na prvním místě," odpověděl.