22. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

FC Jílové – Jiskra Zruč  1:2 (1:1), pen. 4:5.

Branky: 40. Mařík – 18. Diego.

Rozhodčí: Mansour – Suchý, Němeček. Žluté karty: Řípa, Popelka – Z. Louda, Brahimi, Marcelo. Diváků: 90.

FC Jílové: Kruliš – Janošov, Malknecht, Škvor, Hrobník, Cimpl, Hanuš, Mařík, Řípa, Čmelík, Popelka. Trenér Petr Doležal.

Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza, Viktora, Hájek (35. Brabec) – Ruš, Marcelo, Janda, Zeman (80. Havel) – Brahimi, Diego. Trenér Michal Váňa.
V sobotu odpoledne vyrazila Jiskra k prvnímu celku. Zraněný kapitán K. Petrů s Lukášem Jelínkem zůstali na střídačce, posily z Benaga byly kompletní, a to Zručskému týmu velmi pomohlo.

Hned v úvodu zahrál Viktora standardní situaci, k odraženému míči se dostal Diego, ale i za pomocí teče zakončil vysoko nad branku. Domácí tým držel míč, snažil se o aktivní přechod do šestnáctky Jiskry, ale vlastní chyby zamezily zajímavým příležitostem. V jedenácté minutě přišla první velká možnost Jiskry, Brahimi potáhl do vápna míč, vystřelil, gólman jeho pokus vyrazil ke zcela volnému Diegovi, který odkrytou branku netrefil a jen orazítkoval tyč. Zručští velice dobře bránili od poloviny hřiště, domácí Jílové si vůbec nevěděli rady, jak prolomit jejich zeď. Cudlín ve zručské brance si první zákrok připsal až v patnácté minutě při nebezpečném centru. Při dalším nebezpečném centru měl Cudlín veliké štěstí, ve stoprocentní šanci netrefil míč přesně domácí útočník na malém vápně.

Z rychlého protiútoku už Jiskra trestala. Marcelo vyslal na steč Brahimiho, který prošel až do pokutového území, kde byl faulován. Jeho snahu zakončil brankou Diego, v momentě střely ovšem přišel hvizd rozhodčího, který viděl faul právě na Brahimiho, a kopala se penalta. K té se postavil střelec Diego a bezpečně ji proměnil – 0:1!

Jílové bylo výsledkem evidentně zaskočeno, protože směrem vpřed nedokázali domácí borci předvést vůbec nic. Ve dvacáté čtvrté minutě vyslal opět Marcelo Brahimiho, který obešel brankaře. Střelu mimo tři tyče zablokoval ve skluzu domácí obránce. Zeman byl na zadní tyči už pozdě a zakončil jen do boční sítě.

Ve třicáté šesté minutě přišla první rána pro trenéra Váňu. Z hřiště kvůli nataženému zadnímu svalu musel odejít dobře hrající Hájek. Nahradil ho Brabec. Tlak domácích ovšem sílil. Ve třicáté deváté minutě pálili domácí pěkně, ovšem jen nad Cudlínovu branku. O minutu později další ránu zblokoval novic ve zručské sestavě, Brabec. Z rohového kopu Jílové udeřilo. Milimetrový centr proměnil nekompromisně Mařík – 1:1! Do konce první poloviny se už nic neudálo, hráči šli do kabin za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé poloviny byla opět aktivnější Jiskra. Dlouhý nákop si našel Brahimi, než se dostal do ideální pozice, sebral mu míč domácí brankář Kruliš. Jeho tým pokračoval v tlaku - ve druhém poločase zatím bez vážnější šance. Až v šedesáté minutě se dostalo Jílové k první střele, která však skončila vedle zručské branky.

Jiskra už se soustředila jen na defenzívu a snažila se ubránit nadějný výsledek 1:1. V sedmdesáté minutě opět utekl obraně soupeře Brahimi a předložil míč Zemanovi, který z voleje pálil vedle Krulišovy branky. Domácí kombinovali jen okolo vlastní poloviny. Zručská hra byla velice pozorná, pokud se přiblížili hráči Jílového k vápnu, Zruč zdvojila své protihráče a tak nedala protihráčům jinou šanci, než udělat chybu nebo zahrát míč ke svým obráncům. V sedmdesáté šesté minutě zakombinoval Janda s Brahimim, který však střílel vysoko nad branku. Poslední zručskou šancí byl brejk Davida Ruše, který nahrál Jandovi a ten střílel těsně nad svatyni Kruliše. V devadesáté druhé minutě přišla poslední akce domácích, s jejich slabou střelou si ale Cudlín jednoduše poradil.

Šlo se do penalt. Proměnil Louda, Diego, Cudlín a Havel. Rozhodnout pak mohl Brahimi, protože první penaltu domácích Cudlín chytil. Azi však trefil jen tyč, poslední domácí hráč proměnil, a tak se šlo do náhlé smrti. V první sérii uspěl Marcelo, a když Cudlín vychytal hned první pokus domácích, připsala si Jiskra dva body a vyhrála tak v penaltách nad lídrem tabulky z Jílové!

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁŇI: ZDROJ: svoboda.info
„Zápas se mi hodnotí s úsměvem na rtech. Z Jílového si vezeme dva body,uvedl trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa.

„V prvním poločase jsme hráli dobře. Proti domácím jsme si vytvořili tři stoprocentní šance. Dali jsme ale jen jednu. Diego navíc trefil tyč,“ popisoval Váňa, který nastínil taktiku svého týmu: „Nastupovali jsme s tím, že budeme hrát dobře v obraně, a to se nám povedlo. Kluci podali velmi zodpovědný výkon, vyplatilo se to,“ radoval se.

Dva body jsou pro nás velmi dobré. Chválím předvedený výkon našich hráčů. Pochvalu si zaslouží i domácí fanoušci, kteří po celých devadesát minut fandili. Takovou atmosféru jsem dlouho nezažil.“ řekl Michal Váňa, jehož tým přišel v průběhu zápasu o dva hráče: "Hájek i Zeman museli střídat kvůli zranění. Kádr máme v rozkladu, proto jsou body z Jílového velmi cenné,“ dodal Váňa.