23. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. B

Jiskra Zruč - Týnec nad Sázavou  3:1 (2:0)

Branky: 29. a 63. Ruš, 16. Jouza - 68. Šejstal.

Rozhodčí: Stumpf - Řípa, Herda. ŽK: 3/1 (Jouza, Louda - Kopta). Diváků: 60.

Jiskra Zruč: Cudlín - Louda, Havel, Jouza, Brabec (63. Zelenka) - Ruš, Janda, Marcelo, Váňa - Brahimi, Zeman (55. Kovář). Trenér Michal Váňa.

Týnec n/S: Koukol (40. Dvořák) - Petrášek, Klubal, Štamberský, Kopta, Horký (44. Stibůrek), Šejstal, Stejskal, Havelka (63. Skalický), Kopta, Radačovský (75. Vavrek). Trenér Miroslav Bubeník.
ZDROJ: Josef Tůma
Domácí se dostali před utkáním do problémů se sestavou, na poslední chvíli vypadli Hájek a Viktora. Navíc nenastoupili již zranění Petrů, Jelínek a Diego. Začátek Jiskře nevyšel, ve 2. minutě se mohli hosté dostat do vedení, ale osamocený Horký neprostřelil domácího gólmana Cudlína. Na druhé straně, v 6. minutě, po příhře Zemana nastřelil Váňa brankáře Koukola. Z protiútoku se opět neprosadil po samostatné akci Horký. V dalším průběhu vyrovnaného prvního poločasu se již prosazovali jen zručští hráči. Nejprve po trestném kopu hlavičkoval přesně v 16. minutě Jouza – 1:0, poté ve 29. minutě po rychlém protiútoku Brahimiho zvýšil, Ruš po skrumáži před brankou Koukola na 2:0. Do dalších šancí se dostal dvakrát Brahimi, ale vždy trefil boční síť. V závěru poločasu mohl snížit Stejskal po Petráškově centru, ale gólman Cudlín byl opět na místě a míč zneškodnil.

Do druhého poločasu nastoupili Týnečtí s cílem utkání zdramatizovat, vytvořili si územní převahu, ale Stejskal trefil pouze tyč a ani akce D. Kopta – Šejstal neskončila brankou. Na opačné straně napálil tyčku Jouza po rohu Zemana. V 63. minutě inkasovali hosté potřetí, když se po dlouhém nákopu Marcela z poloviny hřiště na číhajícího Brahimiho prosadil z bezprostřední blízkosti Ruš – 3:0. Poté se prosadili i hosté, Šejstal po kolmici D. Kopty snížil v 68. minutě na 3:1. Vzápětí se hosté zlobili na sudího Stumpfa, jenž podkopnutí uvolňujícího se D. Kopty na malém vápně neposoudil jako penaltové. V závěru si ještě hosté vytvořili dvě šance po centrech střídajícího Vavreka, ale hlavou Stejskal branku minul a Šejstalovu hlavičku zázračně vyrazil Cudlín na roh.

ZDROJ: svoboda.info
VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁŇI:

„Po standardní situaci v šestnácté minutě to pěkně trefil na zadní tyči Jouza a po krásné komibnaci se ve 29. minutě prosadil Ruš,“ popsal gólové momenty z první půle trenér Zruče Michal Váňa. „Ve druhém poločase jsme přidali třetí gól: po centru za obranu utekl Brahimi, ten přehodil brankáře a Ruš jen uklízel do prázdné brány.“
„Před zápasem jsem měl starosti se sestavou, na poslední chvíli vypadl Hájek a Viktora. Bylo to komplikované, hlavně vzadu,“ naznačil Michal Váňa. „Nakonec hrál ve stoperské dvojici Havel, který hraje v útoku a navíc i ten šel na hřiště s mírným zraněním. To samé Zeman, který nakonec vystřídal v 55. minutě. Podepsalo se i to vedro, to nám nesvědčí. Ale důležité je, že jsme to zvládli výsledkově a bodově,“ zakončil trenér Zruče.