Jiskra Zruč - Spartak Průhonice 4:1 (2:1)

Branky: 26. Jouza, 34. Koudela, 63. Viktora, 70. Smutný  -  39. Slavětínský

ŽK: 1/2  bez ČK

Sestava:  Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Musil (80. Hájek), Jouza, Jelínek - Viktora, Janda, Petrů, Smutný (60. Brabec) - Kohout (46. Zeman), Koudela. Trenér Michal Váňa.

Zruč nad Sázavou - Jiskra v posledním zápase sezóny přivítala tým Průhonic, který stejně jako Jiskra bojoval o udržení v soutěži, bohužel na rozdíl od Jiskry se to Průhonicím povedlo.

Na hráčích Jiskry bylo hned od začátku vidět, že své fanoušky chce potěšit a sami si hru užít. Ve velkém horku hýřili aktivitou a vytvářeli si i zajímavé šance. Ve dvou velkých se ocitli Viktora, Koudelka a Petrů, ale skóre na světelné tabuli zatím odolávalo. Zručští fanoušci se dočkali až v 26. minutě kdy, L. Jelínek poslal krásný centr do vápna, tam ho zpracoval Jouza, položil golmana a do prázdné průhonické svatyně dal první branku zápasu - 1:0! Jiskra i nadále pokračovala v nátlaku, a i když se hosté snažili hrát, zručští obránci nedávali Průhonicím prostor ke kombinaci. A tak Jiskra zvýšila na dvoubrankový rozdíl. Janda ve 32. minutě poslal přízemní centr do vápna, kde našel ve skluzu Koudelu, který upravil na - 2:0! Hosté se ke snižující brance v 39. minutě dostali jako slepý k houslím, po sérii chyb ve zručské obraně tak snížil Slavětínský na - 2:1! Ale žádný tlak do závěru se nekonal, Průhonice držely míč ve své moci, ale nebezpeční nebyly.

Druhý poločas za neustálého letního svitu pokračoval vyrovnanou partií, kdy se hlavně bojovalo ve středu hřiště. Průhonice chtěly vyrovnat, ale na hráčích Jiskry byla vidět větší chuť a hlad po dalších brankách. V 63. minutě se mohla radovat potřetí. Přetažený centr do vápna posunul zpět Koudela, kde si ho našel Viktora a zvýšil náskok opět na dvě branky - 3:1! O dvě minuty mohla přijít odpověď, ale pěknou střelu hostů zneškodnil Cudlín na roh. A tak opět udeřila Jiskra, kdy Viktora předložil Smutnému, který prolomil trápení a konečně vstřelil svou první branku v soutěži - 4:1! V závěru utkání se střídaly velké šance na obouch stranách, nejdříve hosté stříleli mimo, poté Koudela netrefil dobře opuštěnou klec z 35 metrů, hosté se opět připomněli střelou z malého vápna nad branku. V úplném závěru šel sám na průhonického brankáře aktivní Koudela, ale obstřel minul tyč jen o kousek.

Jiskra tak svůj poslední zápas v 1. B-třídě zvládla a připsala si na jaře krásných 19 bodů, které však na záchranu nestačily. Nebýt podzimu, kdy Zruč získala jen 3 body, mohlo být veseleji, protože B-třída by Zručské kopané určitě slušela. Děkujeme všem fanouškům za celoroční podporu a budeme se těšit na konci léta v okresním přeboru na vaší podporu.

HODNOCENÍ TRENÉRA VÁNI:

„Zápas se mi hodnotí velice dobře, kluci si poslední zápas v I. B třídě užili," říkal hrající trenér Michal Váňa a pokračoval: „Je to škoda, zaspali jsme podzim, tato soutěž by nám slušela více než okresní přebor. Nedá se nic dělat, spadli jsme dolů. Kluci zvládli utkání na jedničku a zaslouží pochvalu. Průhonice nás moc neohrozily, nebyly nikterak nebezpečný, nasypali jsme jim čtyři góly a ještě několik spálili. Potěšilo mě to. Je to smutný konec, ale zároveň veselý výsledek."