Sokol Zbraslavice - Jiskra Zruč 2:3 (2:1)

Branky: 41. Herčík, 43. M. Černohlávek – 30. Petrů, 49. Viktora, 80. Jouza

Sestavy: Zbraslavice: Březina - Pánek, Semerád, M. Černohlávek, Lanc, Dubják, Herčík, Radil, M. Veselý, Mil. Čálek, J. Veselý. Střídali Jandus, Hlava

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Brabec, Janda, M. Váňa, Zeman, Viktora, Petrů, Koudela. Střídali Jelínek, T. Louda, Mojžíš, Martiňák.
JISKRA SE STALA MISTEREM OKRESNÍHO PŘEBORU KUTNOHORSKA V SEZÓNĚ 2014/2015

ZDROJ: Ondra Jouza

V posledním kole čekalo Jiskru těžké derby ve Zbraslavicích, kdy jakýkoliv bodový zisk by znamenal vítězství v celé soutěži.
Jiskra jela do Zbraslavic oslabená o Brahimiho a Lukáše Jelínka.
Ještě než utkání začalo, prohnala se Zbraslavicemi velká průtrž a čekalo se, zda se vůbec bude hrát.

Utkání bylo ze začátku opatrné z obou stran, hráči si zvykali na mokrý, místy až plavecký terén. Jiskra poprvé zahrozila po standartní situaci, kdy Jouza vracel míč na přední tyč, kde Viktora doklepával do prázdné brány domácích. Radost Jiskře však zkazil zvednutý praporek. Chvíli poté Zeman sebral míč domácímu stoperovi a hnal se sám na bránu, místo zakončení však volil přihrávku na úplně volného Koudelu, jeho záměr však zhatila velká louže před domácím pokutovým územím. Domácí měli nějaké náznaky šancí, k přímému ohrožení brankáře Cudlína se však nedostávali.
Zhruba po třiceti minutách zápasu utekl po pravé straně Koudela, nacentroval do vápna, kde nabíhající Petrů neměl problém hlavou míč usměrnit do domácí brány – 0:1. Po této brance Jiskra úplně vyklidila hřiště a nesmyslně přestala hrát, toho využili domácí. Nejprve po centru z pravé strany a hlavičce domácího kapitána vyrovnali na - 1:1. O dvě minuty déle dokonce šli do vedení po tečované střele Černohlávka z velkého vápna – 2:1. Hráči Jiskry po dobrém vstupu do utkání odcházeli do kabiny s jednogólovou ztrátou na domácí.

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s odhodláním změnit toto nepříznivě se vyvíjející utkání. V padesáté minutě byl na půlce faulován Váňa a z následného trestného kopu téměř z poloviny hřiště usměrnil Viktora v malém vápně nohou míč do sítě – 2:2. Po této brance Jiskra opět získala ztracené sebevědomí z konce prvního poločasu a hrála s domácími vyrovnanou partii. Oba týmy měly spoustu náznaků šancí a brejků, ale nic vážného se nedělo ani před jednou bránou. Vedení pro Jiskru měl na hlavičce Jouza, po rohovém kopu Koudely, ale hlavou trestuhodně přestřelil domácí bránu! A tak se skóre zápasu změnilo v osmdesáté minutě, kdy Petrů nacentroval do pokutového území domácích a Jouza hlavou tentokrát zamířil přesně – 2:3. Poté se domácí hnali za vyrovnáním, ale vyloženou šanci už si nepřipravili. Jiskra si už pohlídala tento pro ní velmi příznivý stav a po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího mohla začít slavit J.

Velké díky patří také fanouškům, kteří Jiskru podpořili ve velmi hojném počtu i za nepříznivého počasí.