Rozhodčí: Vyhnal - Radina, Pavlíková. ŽK: (1/0) K. Petrů. Diváků: 120.

Sestavy: Jiskra Zruč: Cudlín - M. Váňa, Jouza, Hájek, Kotek - Martinák, Janda (9. Zeman), K. Petrů, Louda - Arnolt, Kovář (66. Hirnyk). Trenér Alois Chovánek.

Sokol Miřetice: Nerad - J. Přitasil, Jandák, Jenšík, Moudrý, Turek, V. Přitasil, Zajíc, Čáp, Jantač, Klenot. Trenér Petr Naňák.
ZDROJ: Josef Tůma
V prvním poločase měli znatelnou převahu hosté, kteří dobře kombinovali, ale nadějné šance neproměnili. V 11. minutě zahrozil Jantač, v 17. minutě Turek po příhře Moudrého. Ve 26. minutě se prodral do pokutového území Jenčík, ale těsně přestřelil. Domácí hrozili převážně z rychlých protiútoků tažených Petrů a Martinákem. Po nich se do šance dostal Kovář, ale střelu mu zlikvidoval gólman hostů Nerad. Do dobré příležitosti pronikl i Zeman, ale akce nedopadla podle jeho představ. Stejně tak se neprosadil Petrů po akci Arnolta s Kovářem.

„Hráli jsme výborně kombinačně a měli úseky hry, kdy jsme Zruči nepůjčili balon,“ byl potěšený z výkonu svých oveček v prvním dějství trenér Miřetic Petr Naňák.

Ve druhém poločase se domácí tlačili více za vedoucí brankou, kterou vstřelil krátce po přestávce Zeman po akci Martináka s Petrů – 1:0. V 55. minutě mohl zvýšit na dvoubrankový náskok Kovář, střela mířila těsně nad brankou hostů. V 68. minutě odpískal sudí Vyhnal přímý volný kop ve prospěch hostů, Přitasilovu střelu přes zeď vykopl z brankové čáry Hájek. V 71. minutě unikl po křídle Zeman, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Petrů, ten však trefil břevno. Do další ,,loženky“ se stejný hráč dostal po průniku Kotka. Další šance domácích promarnili Hirnyk (skvělou střelu hlavou mu zneškodnil bravurním zákrokem Nerad) a Arnolt (po spolupráci Váni a Kotka). Ve zbytku zápasu se hostům již nepodařilo vyrovnat a další domácí šance pochytal Nerad (Arnoltovi a Hájkovi).

Michal Váňa, asistent trenéra: ,,Vyhráli jsme a v soutěži se pro příští sezonu 2018/19 zachránili. Hrálo se nám špatně, hlavně s vidinou soupeřova čtvrtého místa v tabulce a tím, že nesmíme nic pokazit. Branku dal Zeman na začátku druhé půlky, to nás trochu uklidnilo, navíc jsme nastřelili břevno a tyč. Také nás hnala skvělá divácká kulisa, sto dvacet fandů dlouho nebylo. Prim hráli házenkáři s oslavným chorálem, neboť již věděli z mobilních telefonů výsledky Týnce nad Sázavou, Říčan a Struhařova.“

FOTO ZDROJ: Josef Tůma