Zruč n. S.: Svoboda - J. Havránek, Janata, Musil (88. Keltner), L. Jelínek - Brož, Tvrdík, Matouš, M. Havránek (69. Frajt) - Koudela, Kohout (77. Fanta). Trenér Petr Jelínek

Zbýšov: Dostál - Čáp, Vágner, M. Výborný, Fiedler - M. Jirák (25. Junek), Vrána, Valdman, Procházka (81. J. Jirák) - Jukl, Vrkota. Trenér Miroslav Voplakal.

GÓLOVÁ VIDEA NALEZNETE ZDE

FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Zruč nad Sázavou - Třetí kolo okresního přeboru zavedlo fotbalisty TJ Zbýšov na hřiště Jiskry Zruč n. S. Zbýšovským se loňský podzim vydařil a v zimní přestávce mohli pomýšlet na postup do I. B třídy, ovšem "kde že ty loňské sněhy jsou"... Letos dokázali získat jen jeden bod za domácí remízu s Chotusicemi a tuto bilanci nevylepšili ani v sobotu ve Zruči n. S.

Hostující obranu od prvních minut nejvíce škádlil Jakub Koudela, který hýřil pohybem a už ve 3. min. centroval do šestnáctky, kam "z druhé vlny" nabíhal M. Havránek, ovšem ten dobře míč netrefil. V 7. min. zase Koudela rozehrál trestný kop nakrátko a po ráně J. Havránka a zákroku brankáře Dostála se skóre ještě neměnilo. Vrána se ve 13. min. postaral i o první střelecký pokus hostů, se kterým ovšem gólman Svoboda neměl větší problémy. To v 18. min. se už stav měnil: Koudela centroval z pravé strany a zbýšovská obrana v malém vápně neudržela Matouše, který hlavou Dostála prostřelil - 1:0. Po příchodu Junka se zbýšovská hra přece jen trochu zlepšila, ve 38. min. právě Junek vyslal na zruřskou bránu dalekonosnou střelu, které chybělo jen několik centimetrů. Závěr prvního poločasu skvěle vyšel domácím, kteří prakticky rozhodli o svém vítězství: Jiskra nejprve založila rychlý protiútok, Čáp nedokázal zastavit Kohouta, po jehož přihrávce Matouš upravil na 2:0. O dvě minuty později Matouš centroval z trestného kopu a J. Havránek hlavou upravil na poločasových 3:0.

Po změně stran bylo přece jen znát, že hosté ještě nesložili zbraně a chtěli s výsledkem něco udělat. V 53. min. se hodně zlobili na rozhodčího, který měl podle nich pískat penaltu po zákroku na Procházku. Úroveň zápasu proti první půli poklesla, Zručští se soustředili na uhájení výsledku a Zbýšov na zvrat neměl síly. Navíc hosty "dorazili" střídající hráči: Nejprve v 87. min. Fanta zvýšil na 4:0 a hosté si vypili kalich hořkosti do dna v 88. min., kdy po centru J. Havránka z poloviny hřiště pečetil vítězství Jiskry Frajt - 5:0.

Zručští před týdnem sice v Suchdole zvítězili 2:3, ovšem trenér Petr Jelínek nebyl s výkonem svých hráčů spokojen. Proto s nimi v týdnu velice důrazně pohovořil a domluva zabrala. "Konečně jsme začali hrát tak, jak chceme," oddechl si po zápase se Zbýšovem a pokračoval: "První poločas byl jasně v naší režii, soupeř neměl šanci. Ve druhé půli zase zatlačili hosté, kterým rozhodčí mohl odpískat penaltu. Jinak naši bránu ale prakticky neohrozili a my jsme je trestali z brejků. V teplém počasí domácí hráči podali bojovný výkon, zápas odmakali. Jsem spokojený."

"Dnes jsme si to vyžrali se vším všudy," mluvil o střetnutí ve Zruči zbýšovský trenér Miroslav Voplakal. Kromě dlouhodobě zraněného Ivana Babáka hostující trenér Miroslav Voplakal postrádal i Pavla Vebra, který si poranil ruku v zaměstnání. "Nemyslel jsem, že nám Vebr bude vzadu tolik chybět. Na hřišti nebyl dirigent," hlesl kouč a dodal: "Rozhodčí se také bál něco písknout, podle mě tam byla jasná penalta pro nás." Podle Miroslava Voplakala Zbýšov postrádá už šest hráčů, proto z "fotbalového důchodu" povolal do Zruče Vratislava Junka. "Zápal kluků pro fotbal tam chybí, připadá mi, jako kdyby zapomněli hrát fotbal,""Pořád ho to bolí, spíše to vypadá, že nastoupí až na jaře," odhadoval trenér Zbýšova. všiml si trenér. A jak to vypadá s případným návratem Ivana Babáka na trávník?

ZDROJ: svoboda.info