Sokol Teplýšovice – Jiskra Zruč  2:1p. (1:1)

Rozhodčí: Salač Dušan - Petr Tvaroh, Michal Tylchert. Počet diváků: 70
ŽK: 85. T. Rosenvald - 40. Z. Louda , 43. O. Jouza , 74. M. Havel , 89. K. Petrů .

Sestavy: Teplýšovice: J. Měsíček - J. Kubálek , P. Chomát , J. Nerad - P. Breburda (46. L. Kaňka)    , D. Podhorský , J. Dřízal , M. Ottl (62. P. Mládek), T. Rosenvald - Z. Pejša , D. Král

Jiskra Zruč: T. Cudlín - L. Jelínek , O. Jouza , Z. Louda , L. Hájek - K. Petrů , M. Havel , P. Janda , S. Viktora - J. Koudela , A. Brahimi
Teplýšovice králem nerozhodných výsledků, Zruč získala další cenný bod

Zruč nad Sázavou patří mezi příjemná překvapení prvních kol, když během úvodních třech kol dokázala jednou vyhrát a nyní ke třem bodům přidala další bod. Teplýšovice určitě chtěly vyhrát, jenže místo výhry potřetí v řadě remizovaly a o svém vítězství rozhodli až v penaltovém rozstřelu.

Úvodní tlak Teplýšovic volal minimálně po dvou brankách

Teplýšovice vstoupily do zápasu s nováčkem soutěže sebevědomé a během úvodních patnácti minut mohli vstřelit minimálně dva góly. Pavel Breburda se nachází v dobré formě, kterou se snažil proti Zruči potvrdit, když se natahoval po přihrávce Tomáše Rosenvalda, ale těsně na ni nedosáhl, a poté se prezentoval diagonální střelou, která minula vzdálenější tyč. Pavel Breburda hrál skvělý zápas.

V dalším průběhu hry o sobě dali vědět hosté, jmenovitě Martin Havel, který po půlhodině zápasu přeloboval vybíhajícího brankáře Jiřího Měsíčka, který se minulý týden dostal do sestavy kola, a Zruč nad Sázavou šla z ničeho nic do vedení. Domácím se ale v závěru prvního poločasu podařilo vyrovnat. Teplýšovice vybojovaly po faulu v šestnáctce na Jaroslava Nerada pokutový kop, který proměnil Pavel Chomát.

Zruč nad Sázavou dokázala zápas dotáhnout do penalt
Teplýšovice stejně jako v úvodu zápasu usilovně toužili po vstřelení vedoucího gólu, jenže Miroslav Podhorský na to sám nestačil a jeho dva střelecké pokusy síť nerozvlnily. Na druhé straně mohl vstřelil rozhodující a vítězný gól Azem Brahimi, který rozhodl minulý týden utkání s Týncem nad Sázavou, když se prosadil třináct minut před koncem, podobný kousek se mu ale zopakovat nepovedlo.

Zápas mezi Teplýšovicemi a Zručí nad Sázavou tak došel do penaltového rozuzlení, v němž byli úspěšnější domácí fotbalisté, kteří proměnili všech pět penalt, zatímco hosté dvakrát zaváhali. Teplýšovice vyhráli po pokutových kopech 4:2 a celkově 2:1. Teplýšovice se příští týden budou snažit protrhnout sérii remíz v Týnci, zatímco Zruč doma přivítá Zdislavice.

Vyjádření trenéra Michala Váňi:

„Před zápasem bych bod bral. Po zápase ale tvrdím, že je to málo,“ mrzelo trenéra Zruče nad Sázavou Michala Váňu. „Byli jsme celé utkání lepším týmem. Měli jsme více ze hry. Byli jsme silnější na míči. Vypracovali jsme si více šancí, ale zakončení nebylo dobré,“ litoval Váňa.

Lodivod Zruče nad Sázavou čekal od Teplýšovic kvalitnější výkon: „Domácí mě překvapili. Čekal jsem, že budou silnější. My jsme je přehrávali. Tři body jsme měli mít. Je to škoda. Jedná se o zbytečnou ztrátu,“ uzavřel.