ŽK: 2/2 Volný, Zábraha - Koudela, Janata
Suchdol: Hebr - Langer, Suchánek, Volný, Krejča - Zábraha (79. Chvála), Bohm, Mikeš, Vejsada - Bureš, Střihavka. Trenér Libor Mana
Sestava Jiskra Zruč: Svoboda - Musil, Janata, Jouza, M.Havránek - M. Brož , Tvrdík, Pechanec (90+1 Cudlín), M. Havel - Oliviera (75. Fanta), Koudela. Trenér: Luboš Keltner

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
Suchdol - Ve třetím kole okresního přeboru na sebe narazily dosud neporažený Suchdol a Jiskra Zruč n. S. Suchdolší doma remizovali s Viktorií Sedlec 3:3 a vyhráli ve Vrdech 3:7, naproti tomu Jiskra dvakrát remizovala 1:1: V Kutné Hoře a doma s Novými Dvory.

Zápas začal pro domácí šokem: Už po třiceti vteřinách propadlo suchdolské obraně autové vhazování, Volný fauloval Havla a Koudela z pokutového kopu zamířil přesně - 0:1. To ale ještě nebylo vše, v 6. min. se Pechancův centr z levé strany odrazil ke Koudelovi, který pohotovou a přesnou ranou zvýšil na 0:2. Těsně po rozehrání mohl třetí gól přidat Brazilec Caio de Oliveira, jenže nadvakrát Hebra v suchdolské bráně nepřekonal. Teprve potom se domácí probrali z úvodního šoku. V 9. min. na Langerův centr hlavou nedosáhl Bureš, který měl daleko větší šanci ve 30. min., kdy ale gólmanovi Jiskry pomohla tyč jeho brány. Trocha stěstí v závěru prvního poločasu chyběla Střihavkovi: Ten nejprve z trestného kopu pálil k tyči, ovšem tam stál Havel a míč z brankové čáry odkopl do bezpečí. V posledních vteřinách parádní Střihavkovu hlavičku vytáhl skvělým zákrokem brankář Svoboda.

Po změně stran Suchdol získal územní převahu a zahrozil z několika standardek. V 74. min. se do akce dostal i brankář Hebr, který se musel hodně natahovat po lobu Koudely. S blížícím se koncem zápasu suchdolský tlak sílil, jenže v 86. min. Krejča po dlouhém autu pálil nad, o dvě minuty později hlavičku Vejsady zlikvidoval brankář Svoboda. V poslední minutě to byli hosté, kdo dostal míč do sítě: Po brejku zkompletoval hattrick Koudela - 0:3.

"Soupeř byl kvalitní, ale dal góly a my ne," shrnul zápas do jedné věty suchdolský trenér Libor Mana. "Penalta z mého pohledu asi nebyla, ovšem dá se říct, že ovlivnila celý první poločas. Ze tří gólovek jsme ani jednu neproměnili, Jiskra co měla, bohužel dala. Měla trochu více štěstí, kdo dává góly, vyhrává."

Zručského trenéra Petra Jelínka, který v sobotu slavil na svatbě, na lavičce zastoupil Luboš Keltner. "Myslím, že jsme byli celý zápas lepší, v prvním poločase jsme hráli excelentně," zdůraznil a dodal: "Velmi dobře hrál Caio de Oliviera, který si pak poranil sval. Ve druhém poločase nás domácí přitlačili, my ale máme střelce Jakuba Koudelu!"

ZDROJ: SVOBODA.INFO