ŽK: J. Rejthárek, Radil - M. Váňa, Jelínek, Janda

Sestava: Malešov: Táborský - Krásenský, Novotný, Vokoun (80. Jak. Kalfiřt), M. Poklop - Nekola, Koubek, J. Rejthárek, Radil - Horyna (55. P. Železný), D. Klečák. Trenér Jiří Škramovský.

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Viktora, Jouza, L. Jelínek - Smutný, Janda, K. Petrů, Zeman - M. Váňa (74. Havel), T. Louda. Trenér Michal Váňa.
ZDROJ: svoboda.info FOTO: René Svoboda

První poločas patřil hostům. Ti přesněji kombinovali, vyhrávali osobní souboje a vytvářeli si i šance. Jenže ani z těch největších v prvních pětačtyřiceti minutách nevytěžili. Ve 13. min. Táborskému vypadl míč ze strany, malešovský gólman však proti M. Váňovi své zaváhání napravil. Ve 23. min. měl i trochu štěstí, když T. Louda z tutové pozice mířil jen do středu brány a jeho trefil. Ve 29. min. si Táborský dobře pohlídal tyč po standardce a šanci Viktory, ten nejlepší zásah prvního poločasu si nechal na 43. min.: M. Váňa zprava výborně našel volného Zemana, jehož skvěle vychytal právě Táborský. Svou příležitost si domácí nechali až těsně před přestávku. Radil po svém průniku do šestnáctky posunul míč Horynovi, proti kterému dobře zasáhl zručský gólman Cudlín.

Po změně stran domácí sice zvýšili tempo a převaha Zruče nebyla taková jako v prvním dějství, přesto Jiskra dokázala vsítit rozhodující branku, když se v 65. min. obrana rozestoupila před volným kapitánem K. Petrů a ten Táborského prostřelil - 0:1. Vzápětí mohl domácí dorazit zručský kanonýr Zeman, svou ránu ale otřel jen o tyč. V závěru sice na malešovských hráčích byla patrná snaha o vyrovnání, blíže ke gólu měl ale střídající Havel, jehož parádní ránu Táborský konečky prstů vytáhl na břevno.

"Soupeř byl lepší. Důraznější, přesnější a hlavně: Do zápasu měl větší chuť. Vyhrál zaslouženě," shrnul zápas malešovský trenér Jiří Škramovský. "My musíme bojovat ve všech zápasech a ne jen v těch, ve kterým se nám chce. Dnes jsme nebojovali tak, jak to umíme," naznačil a dodal: "Druhý poločas už byl lepší, ten první byl hrozný. Takto se to doma hrát nedá."

Podle hrajícího trenéra Jiskry Zruč n. S. Michala Váni šlo o jednoznačnou záležitost jeho týmu. "V prvním poločase jsme byli jasně lepší, neproměnili pět tutovek. Do druhé půle jsme chtěli nastoupit ve stejném tempu a to se podařilo. Soupeře jsme přehráli ve všech směrech, dali jsme krásný gól po pěkné akci a zaslouženě si odvážíme tři body. Jsem spokojený," zhodnotil zápas.