4. KOLO 1.B-třídy sk. D

Jiskra Zruč – TJ Zdislavice   6:0 (4:0)

Branky: 10. K. Petrů , 31. A. Brahimi , 41. P. Janda , 43. J. Zeman , 70. A. Brahimi , 74. L. Hájek

Rozhodčí: Kuka - Chovanec, Dragoun. ŽK: 49. Jankovský. Diváků: 120

Sestavy: Jiskra Zruč: T. Cudlín - Z. Louda , L. Hájek , O. Jouza , L. Jelínek - K. Petrů , F. Valente Diego , P. Janda (75. Z. Brabec), S. Viktora (46. J. Koudela)           - A. Brahimi (87. Borek), M. Havel (36. J. Zeman)

Zdislavice: P. Klenot - T. Bouček , M. Bárta , M. Oberleutner , J. Staněk - R. Hamalčík , V. Müller , J. Nácovský (46. P. Naňák), L. Pecháček , D. Jankovský - P. Bouček
ŽK: 49. D. Jankovský .
Zdislavice odjely ze Zruče s debaklem, nováček pokračuje v dobrých výkonech

Zruč nad Sázavou minulý týden potrápila Teplýšovice, odkud si odvezla bod, a nyní v domácím zápase uštědřila debakl hostům ze Zdislavic, kteří na cestu domů dostali šestigólový příděl. Fotbalisté Zruče se nacházejí po čtyřech kolech v horních patrech tabulky a je černým koněm soutěže.

Zdislavice byly rozebrány do posledního šroubku

Jiskra začala utkání báječně, už ve třetí minutě pálil Brahimi, ale z úhlu jen těsně vedle. V osmé minutě se Jiskra už radovala, Havel ideálně našel Kamila Petrů, který obešel golmana hostí a do prázdné dal vedoucí branku -1:0. O pár minut později to střelou aktivní Havel, ale dopadl jako Brahimi v úvodu utkání. A Brahimi opět v akci, tentokrát ve dvaadvacáté minutě trefil golmana z bezprostřední blízkosti. Azi se však dočkal ve třicáté minutě, kdy si ideálně zpracoval přihrávku Z. Loudy a poslal Jiskru do dvoubrankového vedení – 2:0. Jiskra svého soupeře válcovala, který se dostal ke své první střele – nestřele až v závěru první půle.  Jiskra lehkovážnost soupeře do poločasu ztrestala ještě dvakrát. Nejdříve K. Petrů ideálně našel ve vápně svátečního střelce Jandu, který neváhal a obstřelem pod břevno zvýšil vedení Zruče – 3:0! A o tři minuty později bylo po zápase. Viktora našel úplně volného Zemana, který už měl práci hodně jednoduchou – 4:0!

Do druhé půle vlétla Jiskra jako uragán, a opět svého soupeře tlačila k vlastní brance. Po pěti minutách se hostům opět připomněl Brahimi, ale svou střelu poslal nad břevno. Jiskra opět kontrolovala utkání, ale díky jasnému výsledku, už akce nebyly, tak přímočaré. Přesto v sedmdesáté minutě se Brahimi prosadil podruhé, toho vysunul krásně K. Petrů, a Azi podél golmana upravil na – 5:0! A aby toho nebylo pro hosty málo, prosadil se předstoper Hájek, kterému na vápno nabil opět kapitán Petrů. Lukáš prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na konečných – 6:0! V osmdesáté šesté minutě se mohl ještě radovat střídající Brabec, ale jeho střela skončila na tyči a následném odrazu do zad golmana Zdislavic v zámezí.

Jiskra zahrála vynikající utkání a můžeme se tak těšit na další představení. Příští týden zajíždí k těžkému soupeři do Uhlířských Janovic. Neváhejte, tak a podpořte Jiskru i na venkovním zápase.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁNI:
Trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa se radoval z vysokého vítězství: „Výhra mohla být vyšší, ale i tak jsme vyhráli šest nula! Dnes jsem měl úsměv od ucha k uchu,“ popisoval svoje pocity Michal Váňa.
„Divákům se zápas musel líbit, bylo na co koukat. Bylo k vidění mnoho gólových šancí, byť jsme řadu zahodili. Fotbal byl pěkný. S výsledkem jsem hodně spokojený,“ konstatoval trenér Zruče nad Sázavou.
„Na soupeři bylo vidět, že přijeli s poraženeckou náladou, a to se pak promítlo na hřišti. Kdyby to takto šlo dál, tak bych se vůbec nezlobil,“ uzavřel Michal Váňa.