Branky: 7. Musil, 45. de Oliveira, 75. Havel
Sestava Jiskra Zruč: Svoboda - Musil, Janata, Jouza, L. Jelínek - M.Havránek, V. Tvrdík, Pechanec, M. Havel - Oliveira, Koudela. Střídání: Matouš, M. Váňa, J. Havránek  Trenér: Petr Jelínek, Luboš Keltner
Tvrdý - J. Poul, Konžar, Kořínek, M. Poul - M. Vrba, Spáčil, Zdychynec, L. Tvrdý - Stolín, Jelínek
Střídání: Mrštík, Vavřina, Hyka

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
VIDEO ZE ZÁPASU ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE

Zruč nad Sázavou - Při sobotním odpoledni v rámci čtvrtého kola Okresního přeboru přivítala Jiskra na svém hřišti tým s předměstí Kutné Hory Viktorku Sedlec.
Tým podporovala početná skupina Ultras společně s mnoha diváky, kteří se přišli hlavně podívat na Brazilskou akvizici ve Zručském dresu, de Olivieru! Který se jim odměnil dobrým výkonem a parádní brankou do šatny!

Začátek utkání patřil domácím, kteří jako v minulém kole chtěli vstřelit první branku, aby se tým uvolnil a dokráčel tak snadno ke třem bodům. Několik ošemetných šancí v pokutovém území Vi. Sedlec ještě brankou neskončilo, až v sedmé minutě po centru Jouzy, brankář Tvrdý vyrazil jen na šestnáctku k Musilovi, který placírkou propasíroval míč do sítě 1:0! Po vedoucí brance trochu Jiskra ubrala z náporu a tak se začali prosazovat i hosté. Však k žádné vážnější šanci to prozatím nevedlo. Obrana pracovala velmi dobře, nedařila se však kombinační hra, nakopávané balóny od Jiskry se vracely hned zpět. Až to vyústilo k velké šanci Viktorky, ale Svoboda parádním zákrokem zachránil Jiskru od vyrovnávací branky. Od této chvíle opět Jiskra začala hrát po zemi a svého soupeře znovu přehrávat. Na konci poločasu přišla chvíle pro de Olivieru, který si pohrál s dvěma bránícími hráči a levou poslal míč nekompromisně do sítě 2:0! Po rozehrávce se pískal konec první půle.
Druhý poločas už nenabídl takovou kvalitu jako půlka první. Hra se přelévala od branky k brance, kdy však už Jiskra diktovala tempo zápasu. Hosté měli už jen jeden náznak šance, ale útočník Viktorky v malém vápně skluzem na centr nedosáhl. Ani Jiskra se do vážnějších šancí nedostávala. Až střídající Matouš poslal v 75. minutě milimetrový centr do vápna Havlovi, který si už věděl rady a propálil brankáře Tvrdého 3:0! Závěr utkání už se dohrával z povinnosti a tak Jiskra porazila svého soupeře 3:0.

Závěrem zveme všechny fanoušky na další domácí zápas, který se uskuteční za tři týdny 3.10.od 16:00h., kdy už by měly být hotové ochozy zdejšího stadiónu a jako omluvu divákům, kteří museli využít přírodních tribun okolo stadiónu bude losovaní dvaceti zpravodajů, který slouží jako vstupenka na utkání a výherce se může těšit na výbornou klobásu + pivo Gambrinus.
Příští týden vyráží Jiskra do Vrdů, kde bude chtít pokračovat ve vydařených výsledcích.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA JELÍNKA:

"Do zápasu jsme nastoupili s jasnou taktikou dát soupeři co nejrychleji branku, aby musel taky něco ukázat dopředu a ne bránit jako v loňském zápase ve Zruči. To se nám také podařilo, ale po vstřelené brance obráncem Musilem přišla cca 20minutovka, kdy jsme se přizpůsobili soupeři a moc pohledný fotbal nebyl k vidění. Soupeř v této části zápasu častěji držel míč a vytvořil si jednu brankovou příležitost, ale brankář Svoboda pěkným zákrokem radost soupeři nedopřál. Ke konci poločasu, si myslím, jsme byli opět lepším mužstvem a zaslouženě přidali druhou branku po pěkné akci brazilské posily de Oliviery a ještě lepším zakončením do horního rohu hostující branky. Druhý poločas byla Jiskra lepším mužstvem, ale i soupeř několikrát zahrozil z rychlých protiútoků, vážnější šanci si však nedokázal vypracovat. Naše mužstvo přidalo ještě jednu branku. Po přesném pasu Matouše se konečně trefil po několika neproměněných šancích v minulých zápasech Havel. Spokojenost s body, s účastí hráčů (5střídajících), a celkem i hra nebyla špatná. Nyní nás čekají dva zápasy venku, tak doufám, že se nevrátíme s prázdnou."