Branky:  85. Brož – 33. Kyselka, 52. M. Říha, 77. Šimáček, 87. M. Stibůrek
Zruč n. S.: Hromas – Z. Louda, Jouza, Jelínek, Petrů – Sahula, Janda (60. Vosyka), Matouš, T. Louda, Koudela – Cudlín (60. Brož).
Poříčíl: Kumšta – J. Stibůrek, Kyselka, Křivohlavý, Pohorský – Kupša (68. Vlček), Havlíček, M. Říha, Pavlečko – Borovec (55. M. Stibůrek), Šimáček.
VIDEA Z UTKÁNÍ ZDE
ZDROJ: skporici.cz

Dva celky z opačných pólů tabulky se střetly ve čtvrtém kole fotbalové I. B třídy, skupiny D. Poslední nováček ze Zruče nad Sázavou hostil druhé Poříčí nad Sázavou. Zápas nakonec skončil podle papírových předpokladů.

V prvním poločase se hrála vyrovnaná kopaná.Na domácí straně hrozil po centrech obrovitý Cudlín, který hlavičkoval dvakrát nad branku. Hosté drželi sice víc míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali, výjimkou byla šance Pavlečka po přihrávce M. Říhy, kterou ale chytil vyběhnuvší Hromas.

Ve 33. minutě se ale Poříčí radovalo, když si na trestný kop Borovce naskočil Kyselka a hlavou poslal míč do sítě. V závěru poločasu zahráli hosté signál z trestného kopu a dezorientovaný domácí Petrů orazítkoval tyč vlastní branky.

Chvíli po přestávce se radovali hosté podruhé, když M. Říha po přihrávce Šimáčka napřáhl z 22 metrů a nepříliš tvrdá střela překvapila zručského brankáře, který si sice na míč sáhl, ale ten skončil za jeho zády. Hosté následně kontrolovali hru, měli nebezpečné brejky, ale nedotáhli je do gólového konce (Šimáček, Pohorský). Domácí se mohli dostat do zápasu, když se po centru Koudely zjevil Brož sám před Kumštou, ale ten ho parádně vychytal. A tak z protiútoku vysunul Vlček Šimáčka, jenž po sóle přeloboval svého švagra Hromase.

V závěru se sice domácímu Brožovi podařilo skórovat pěkným, ale asi nechtěným lobem. Jenže poslední slovo patřilo hostům, když po rohu M. Říhy a hlavičce Havlíčka uklidil míč na zadní tyči do sítě M. Stibůrek.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA VÁNI:

ZDROJ: kutnohorsky.denik.cz

Nehledě na výsledek byl trenér Jiskry Michal Váňa spokojený: „Utkání bylo z naší strany dobré. Hra se mi líbila, protože jsme hráli kombinačně po zemi. Měli jsme i tlak na soupeře. Hodně jsem věřil v body, protože průběh první půle se mi hodně líbil. Jenže jsme dostali tři zbytečné góly a potřetí za sebou jsme si prohráli utkání sami."

Branky dostali Zručští po laciných chybách. „Dva góly jsme dostali ze standardek. Jeden gól padl po chybě brankáře Hromase. Za stavu 0:2 měl stoprocentní tutovku Brož, ale trefil gólmana. Naději jsme vykřesali až pět minut před koncem, ale k ničemu to nebylo. Celkově se mi utkání líbilo, ale opět jsme si ho prohráli sami. Děláme školácké chyby a naše šance neproměňujeme," pokrčil rameny Michal Váňa.