4. KOLO FITPARTNER GASTRO 1. B-třída sk. D

Sokol Maršovice – Jiskra Zruč   4:6 (1:5)

Branky: 24. pok. kop, 49., 65. a 89. Žížala – 1., 16., 38. a 41. z pen K. Petrů, 8. Zeman, 79. Nikos.

Rozhodčí: Chládek - Remenec, Tichý. ŽK: Zavadil, Dvořák - K. Petrů, Koudela. Diváků: 120.

Sestavy: Maršovice: Kondrát - Kopka (80. Šetina), M. Hašek, Řezníček (42. Hrebičík), Zavadil, Šach, Bartoš, R. Hašek (58. Dvořák), Brabenec (67. Laurich), Hampešt, Žížala. Trenér Jaroslav Žížala.

Jiskra Zruč: Cudlín – Z. Louda, Jouza (46. Koudela), Viktora, Jelínek – Diego, Marcelo, Janda (86. Hájek), Nikos – K. Petrů, Zeman (25. Martinák). Trenér Michal Váňa.
Domácí začali zápas katastrofálně. Po úvodní čtvrthodině svítil na ukazateli skóre stav 0:3 a být to v boxu, letěl by do ringu ručník. Nejprve v 1. minutě ztratil míč Bartoš a osamocený K. Petrů si sám před Kondrátem věděl rady. Za čtyři minuty došlo k dalšímu nedorozumění v domácí obraně, kterého využil Zeman. V 16. minutě nezareagoval nikdo z domácí zdi na nakrátko rozehraný přímý kop soupeře a zaváhal i gólman a K. Petrů nezaváhal – 0:3. Ve 23. minutě byl faulován pronikající Zavadil a kanonýr Žížala otevřel z penalty svůj střelecký účet – 1:3. Místo toho, aby branka domácí nakopla, byli to hosté, kteří do konce prvního poločasu navýšili svůj náskok o další dva góly. Nejprve sice ještě K. Petrů ve 26. minutě po strašidelné chybě Hampešta, který mu od půlící čáry pomalou „malou domů" namazal do sóla (lepší přihrávku by nevymyslel ani vlastní spoluhráč), sám před Kondrátem neuspěl. Za deset minut ale domácí obranou naprosto ignorován vrátil maršovickým brankářem vyražený míč do sítě – 1:4. Ve 40. minutě vytvořili Zručští závar před domácí brankou, při kterém fauloval Brabenec a K. Petrů z penalty, po které měl Kondrát míč na rukavicích, vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase – 1:5. V závěru poločasu mohl zkorigovat Žížala, ale jeho střela zpoza šestnáctky těsně minula levou tyč soupeřovy branky.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měly Maršovice impozantní, když Žížala dvěma góly v rozpětí čtvrthodiny zkompletoval hattrick, a to se ještě mezi tyto dvě branky vešla jeho další šance, kterou vykopl hostující obránce z brankové čáry. V 71. minutě zastavila střelu D. Zavadila pravá tyč zručské branky, a protože si domácí obrana vybrala v 79. minutě další slabší chvilku, mohl se osamocený Tachtadžis zeptat na malém vápně Kondráta „kam to chceš" a definitivně tak rozhodnout o zručské výhře. V 89. minutě hlavičkoval po rohovém kopu D. Zavadila do hostující sítě Žížala, čímž srovnal své střelecké dostihy s K. Petrů, ke kterému se ale přidali jeho dva spoluhráči, a tak po 1239 dnech a 44 odehraných zápasech poznaly Maršovice hořkost porážky v domácím mistrovském utkání.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁŇI:
„Máme tři body,“ radoval se trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa. „Podle výsledku se může zdát, že se jednalo o velkou přestřelku, my jsme ale v zápase vedli už pět jedna,“ připomněl Váňa. „Body jsme si zajistili výkonem v prvním poločase. Druhý poločas byl hektický. Dvakrát jsme zaváhali, domácí nás potrestali a snížili na tři pět,“ rekapituloval trenér Jisky. „Já jsem ale o našich bodech nepochyboval. Věřil jsem, že dáme ještě uklidňující branku. To se taky stalo. Zaslouženě si odvážíme tři body ze hřiště soupeře,“ uzavřel Michal Váňa.