Zbraslavice - Jiskra Zruč 3:2 (1:1)

Branky: 16. D. Šindelář, 70. Mil. Čálek, 90+4. vlastní - 30. T. Louda, 75. Petrů

Rozhodčí: Zikmunda

Sestavy: Zbraslavice: Pokorný - Semerád, Pánek, M. Veselý, Komárek - J. Veselý, Dubják, Herčík, D. Šindelář - Šupka, Mil. Čálek. Střídal: Červeňák

Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Viktora, Jelínek - Váňa (85. Brož), Petrů, Janda, Zeman - Havel, T. Louda. Trenér Michal Váňa

Domácí zahájili utkání v rychlém tempu, hned v 1. minutě se dostali Petrem Šupkou na dostřel brankáře Jiskry Cudlína, který se překvapit nenechal. Druhou střelu stejného hráče zastavila hostující obrana. Ve 3. minutě se dostal do vyložené šance Jáchym Zeman po centru Tomáše Loudy, z bezprostřední blízkosti přestřelil prázdnou branku. V 17. minutě se řítil sám na branku Kamil Petrů, ale byl vrátivšími se obránci vytlačen k rohovému praporku. V 19. minutě podnikli domácí hezkou akci, kdy David Šindelář přihrál Milanu Čálkovi, ten trefil pouze Cudlína. Ve 22. minutě se domácí ujali vedení, kdy po dlouhém výkopu od branky stopera Josefa Semeráda skóroval křížnou střelou David Šindelář - 1:0. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Tomáš Louda trefil brankáře Aleše Pokorného. To samé se povedlo po chvilce i Martinu Havlovi. Ve 35. minutě se dostal do střelecké příležitosti David Šindelář, obránci hostů mu míč ukopli do zámezí. Ve 37. minutě se pokusil překvapit domácího brankáře Tomáš Louda a Jáchym Zeman, bez konečného efektu. O dvě minuty později bylo po vynikající akci Tomáše Loudy, kdy přehodil obránce i brankáře domácího celku, vyrovnáno - 1:1.

Ve druhém poločase, v 51. minutě, po autovém vhazování, přihrál domácí Milan Čálek nezištně před branku hostů Petru Šupkovi, který ale branku Cudlína přestřelil. V 57. minutě se vydal na sólový průnik od poloviny hřiště až před velké vápno Patrik Janda, ale neměl štěstí. V 62. minutě zahrávali hosté trestný kop, Viktora našel Jouzu, jenž však trefil brankáře Pokorného. V 69. minutě odpískal sudí Zikmunda trestný kop proti Zruči nad Sázavou. Míč si postavil Milan Čálek a obstřelil zeď - 2:1. Ta samá situace nastala i na druhé straně, k míči si stoupl v 76. minutě Kamil Petrů a nechytatelnou bombou přes celou bránu vyrovnal - 2:2. V 85. minutě mohl vedení v utkání převážit na stranu hostů Martin Havel, ale ukvapil se a přestřelil. Když se zdálo, že utkání spělo k nerozhodnému výsledku, odpískal sudí Zikmunda v nastaveném čase další trestný kop. Po jeho zahrání Milanem Čálkem si ve snaze odkopnout míč do bezpečí vsítil Zdeněk Louda vlastní branku - 3:2.

Michal Váňa, trenér Jiskry: ,,Na začátku utkání jsme hráli zakřiknutě, domácí mají kvalitní tým, dostali jsme branku po zaspání našich obránců. Po patnácti minutách jsme se dostali do hry, hráli dobře a po zásluze vyrovnali. Utkání to bylo vcelku tvrdé, plné osobních soubojů. Ve druhé části hry vstřelili domácí branku po trestném kopu, to samé se povedlo nám. Když se už zdálo, že odvezeme zasloužený bod, odpískal sudí v nastaveném čase další trestný kop proti nám. Po jeho zahrání se do střely, ve snaze míč odkopnout do bezpečí, postavil  Z. Louda a vsítil si vlastní branku."

Ostatní výsledky:

Zbýšov - Malešov  4:1                                ZDROJ: mesto-zruc.cz/sportovni-ozveny FOTO: Josef Tůma

Sedlec - U. Janovice B   7:2

Kácov - Vrdy  4:0

Paběnice - Kaňk  1:1

Sázava B - Malín  0:0

Nové Dvory - Tupadly  0:9