4. KOLO PRODIET 1. B-třída sk. B

Jiskra Struhařov – Jiskra Zruč 5:0 (2:0)

Branky: 22. Koblasa, 41. Zmek, 56. a 86. Veselý, 79. Hroch pok. kop.

Rozhodčí: Nepovím – Procházka, Hurych. ŽK: Hroch – Kotek, Marcelo, Petrů, Váňa. Diváků: 55.

Jiskra Struhařov: Pessr – Sysel, Strand (54. J. Hroch), Koblasa, Zmek, Kůstka, Kaňka (65. Michálek), Hanibal, Sysel, O. Hroch, Veselý. Trenér Jiří Kubásek.

Jiskra Zruč: Cudlín – Louda, Jouza, Hájek, Kotek – Martinák (58. Váňa), Marcelo (80. Hirnyk), Viktora – Jelínek (71. Kovář), Zeman, Petrů. Trenér Michal Váňa.
Díry v obraně Jiskry a mnoho zahozených šancí = debakl na hřišti dosud nebodujícího Struhařova.

ZDROJ: Josef Tůma
Když dostal již ve 4. minutě žlutou kartu hostující Petrů za protesty, nevěstilo to nic dobrého. Domácí zahrozili hned v 7. minutě, Koblasovu pěknou přihrávku křížem malého pokutového území nevyužil O. Hroch, jeho slabou střelu hosté odkopli. V 11. minutě zacentroval do pokutového území domácích Petrů, nepříliš razantní střelu Zemana pokryl struhařovský gólman Pessr. V 19. minutě se dostal po akci z levé strany Petrů před brankáře domácích, chtěl vystřelit, ale ozvala se píšťalka sudího Nepovíma. Odpískal mluvení Marcela ve středu hřiště a udělil mu rovněž žlutou kartu. Vzápětí našel Petrů do vápna nabíhajícího Zemana, jenž po teči trefil boční síť. Hosté mohli vyhrávat, ale nestalo se tak. Nedáš – dostaneš. O tři minuty později se po pěkné kombinační akci prosadil domácí Koblasa - 1:0. Ve 26. minutě vyrazil hostující gólman Cudlín na roh dalekonosnou střelu domácího Zmeka. Poté se hra přelévala na obě strany se šancemi obou týmů. Hosté dokonce poslali míč do sítě po nepřímém kopu Petrů. Gól však neplatil, neboť sudí Nepovím měl zvednutou ruku. Další branku mohla Jiskra vsítit ve 28. minutě po rohovém kopu Martináka, když nastala ve vápně domácích trma vrma, naběhnuvší Hájek však nejprve trefil obránce, odražený míč napálil do brankáře Pessra. Ve 37. minutě měl možnost ke srovnání opět Zeman po centru Jelínka. Neměl štěstí, napálil již pokolikáté gólmana Pessra. To samé potkalo vzápětí Jelínka. A tak opět udeřilo na druhé straně, po chybě Martináka ve středu hrací plochy ve 41. minutě potáhl míč před branku Cudlína Josef Sysel a vyzval k zakončení Zmeka – 2:0.

V úvodu druhého poločasu si hosté vypracovali rychlý protiútok Jelínkem, ale brankář Pessr po pohotovém přesunutí dostal míčem do choulostivých míst po střele Petrů. V 56. minutě vybojoval míč Koblasa a Ondřej Veselý důrazem a chytrostí v zakončení zvýšil na 3:0. V 68. minutě prudce zacentroval Petrů, Zeman se pokolikáté již neprosadil. Hosty třetí gól zlomil a zbytek zápasu patřil domácím. V 79. minutě byl O. Veselý faulován Kotkem v pokutovém území a penaltu s přehledem proměnil O. Hroch – 4:0. V 83. minutě našel střídající Váňa na hranici velkého vápna Zemana, střela mířila vysoko nad. V 86. minutě našel David Sysel krásnou kolmou přihrávkou O. Veselého, který chytře překonal hostujícího gólmana a stanovil konečnou podobu výsledku – 5:0.

VYJÁDŘENÍ TRENÉRA MICHALA VÁŇI: ZDROJ: svoboda.info
„Není co hodnotit. Dnes jsme byli hrozní ve všech směrech,“ litoval trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa. „Nezahráli jsme ani v obraně, ani v útoku. Byla to tragédie. Náš výkon byl bez myšlenky a bez nápadu. V obraně jsme navíc byli děraví. Neprosadili jsme se ani gólově. Dnes bylo vše špatně,“ mrzelo Michala Váňu.

„Nic jsme si nezasloužili, kromě toho, aby nám domácí pořádně naložili. Vůbec netuším, proč se nám venku nedaří, navíc na soupeři, který do této doby měl skóre 1 ku 15-ti. Nechápu to! Z naší strany to byla čtvrtá třída,“ uzavřel Váňa zklamaně.