sestavy: Jiskra: Svoboda-Havránek J.-Janata-Musil-Jelínek,Brož-Tvrdík-Matouš-Váňa,Kohout-Koudela.Zbraslavice: Havlíček-Havránek-Kruliš-Smejkal-Volenec,Hlava-Veselý M.-Dubjak-Kunta,Helle-Veselý J.

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE

Rozdíl poločasů byl jak den a noc

Při sobotním odpoledni se odehrálo již páté kolo Okresního přeboru. Soupeřem domácí Jiskry byl ryval ze Zbraslavic.

Jiskra začla aktivně, držela míč a nepouštěla Zbraslavice do hry. Hosté hrozli hlavně ze standartních situací a rychlých brejků, ale vše vyšlo na prázdno. Janata s Musilem s přehledem zavíraly obranu. První branka příšla v polovině prvního poločasu, kdy s radostí hrající Koudela vystřelil a vyraženým balón od brankáře Havlíčka pohotově zavěsil Kohout do odkryté branky 1:0!
Po vstřelené brance, jiskra přidala a se soupeřem si pohrávala. A mohla přidat i další branky. Jenže žádná z šancí se neujala.
Druhá branka přišla až ke konci poločasu a postaral se o ni do jiný než střelec Koudela. Střela která šla do tyče se odrazila na nohy hoststujícího obránce od kterého skončil míč v síti 2:0. Zvýšit mohl ještě Marek Brož, ale jeho pohotovou střelu vyrazil výborným zákrokem hostující brankář.
Do druhého poločasu vlétli hosté jako vyměnění. A hned z první šance uděřili. Opět ze standartní situace zakončil v pádu hlavou do proti pohybu Svobody hostující Havránek 2:1!
Hosté aktivnější, ale jiskra hrozila z brejků. Ve druhém poločasu nezvládl některé výroky p. rozhodčí Procházka, který první poločas odpískal s přehledem.
Určitě se měla pískat penalta v polovině druhé půle, kdy byl nevybíravě ve vápně sestřelen Koudela. A také po zákroku brankáře Havlíčka, který možná až zbytečně brutlně sestřelil Kohouta, který zápas nedohrál a musel být střídán. Ani jeden ze zákroků nebyl oceněn ani žlutou kartou.
Jiskře se přestaly dařit standartní situace, balóny nencházely hráče v šestnáctce a hosté trestali. Po ztrátě na středu hřiště, podnikli hosté brejk, Rada zpracoval těžký centr na středu vápna a skluzem poslal míč do sítě 2:2!
Jiskra toužila toto derby vyhrát a proto se hnala dopředu. Vysledkem toho bylo několik zajímavých brejků. Nejdříve Koudela mířil jen do tyče a zanedlouho střídající Fanta tísněn dobýhajícím obráncem zakončil vedle. Jiskra se snažila, ale už více nic nevymyslela. A proto skončilo utkání remízou 2:2!