Rozhodčí: Luděk Kracík (Vrdy), ČK: Černovský - Matouš.
Černovský - Hruška, Bláha, R. Černý (8. Martínek), Vlasák - Hrbek, J. Pokorný, Suchorebský, Leopold - Ptáčník, J. Franc. Trenér Petr Jirsa. Zruč n. S.: Svoboda - J. Havránek, Musil, Janata, M. Havránek - Havel (J.Váňa), Tvrdík, Matouš, Frajt (M.Váňa) - Kohout (Brož), Koudela. Trenér Petr Jelínek

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE
FOTKY ZE ZÁPASU JSOU ZDE

Jiskra spálila Rozvoj a poskočila na druhé místo
V sobotu odpoledne panovaly ideální podmínky pro odehrání šestého kola Okresního přeboru.
V Křeseticích se slibovalo nervózní utkání, kdy už změna rozhodčího nenadchla náš realizační tým a i samotné hráče.
Jiskra se představila v nové kolekci dresů a ty chtěla vítězně pokřtít.
Zruč začala dobře, v první šanci se ocitl Matouš, ale po centru J. Havránka, těsně hlavou přestřelil. Jiskra i nadále držela míč na svých kopačkách, ale na dostřel branky se nedostala. Poté se hra začala vyrovnávat. Křesetice zahrozily z přímého kopu, kdy orazily zadní část brankové konstrukce a další střela skončila vedle. Pak ale přišla 25. minuta, důrazný Kohout šel do hlavičkového souboje, odražený míč se dostal na vápno k nekrytému M. Havránkovi, který pohotově z voleje zakončil přesně k tyči, 0:1!
Domácí po obdržené brance opět přestali hrát a Jiskra přebírala otěže zápasu. Z dálky střílel Havel a několik zajímavých centrů skončilo na hlavách domácích. Ujala se až kolmice od Matouše z jednatřicáté minuty, pohotově uvolnil Havla, který tváří tvář před brankářem většinou zamíří přesně, 0:2!
První poločas se již dohrával jen z povinnosti a Jiskra mohla jít do kabin určitě spokojenější.
Druhý poločas začal aktivitou domácích a hned v první minutě nastřelili břevno po hlavičce domácího útočníka. A i nadále aktivnější domácí hrozili a vytvářeli si šance. Jiskra předváděla jedině hru na “hádanou“, kdy se neustále dohadovalo, diskutovalo, a tím dostávalo soupeře na "koně". A ten to využíval, tlačil se dopředu a vytvářel si šance.
Naštěstí soupeř šance nevyužil a Jiskra začala hrozit z brejků. Při jednom brejku přišli Zručští o míč, ale dobrým napadáním Koudely vykopl brankář jen k volnému Kohoutovi. Celá situace se odehrávala na samé hranici domácího velkého vápna. Brankář Černovský tedy po své chybě vyběhl, Kohout se ho snažil obstřelit, ale Černovský zahrál mimo pokutové území rukou. Následovala červená karta, o které pan Kracík až zbytečně dlouho přemýšlel. Bohužel pro Rozvoj neměl jinou možnost.
Po vyloučení se do branky postavil nejmenší hráč z pole. Z následného trestného kopu zakončil Kohout nepřesně. Zdálo by se, že Jiskra utkání proti deseti odehraje v pohodě, ale zdání klame. Křesetice chytily druhý dech, hnány nepřesným panem Kracíkem, který proti Jiskře namířil spoustu nepřímých kopů za nesmyslné fauly. Jiskra nedokázala ohrozit náhradního brankáře a celý poločas ji provázelo zmiňované hádání mezi hráči, což ani sám kouč Jelínek nechápal. V šanci byl jen střídající Marek Brož, ale míč do branky nenatlačil.
Zanedlouho se nechal zbytečně vyloučit za odkopnutí míče po druhé žluté Matouš a Jiskra dohrávala v deseti. Naštěstí Rozvoj byl neškodný a branku Svobody pomalu neohrozil, i když se pan Kracík moc snažil a posouval trestné kopy postupem času čím dál blíže ke zručské brance. Přišla až 95. minuta a odpískání pokutového kopu po nešťastném a nechtěném zásahu J. Havránka. Domácí hráč však nechal vyniknout Svobodu ve zručské brance, dorážku do odkryté branky nezvládl a z malého vápna vysoko přestřelil. Po odkopu od branky pan Kracík zápas ukončil.
V sektoru hostů, kam dorazila početná skupina zručských Ultras, padaly názory, že kdyby domácí hráč penaltu proměnil, tak by se hrálo až do setmění. Předseda Ultras se vyjádřil "slyšel jsem, že támhle budou půjčovat čelovky a spacáky" a další fandové dodali "byla by to dlouhá noc, ještě že to nedal."