6. KOLO 1.B-třídy sk. D

Jiskra Zruč - TJ Sokol Zvole   10:0 (3:0)

Branky: 17. Diego, 29. Brahimi, 44. L. Jelínek (PK), 46. Janda, 54. Brahimi, 63. Petrů, 73. T. Louda, 73.Brahimi, 77. Petrů, 87. Borek

Rozhodčí: Hurych Lubomír - Jan Šafránek, František Nepovím. ŽK: 81. K. Petrů - 43. L. Petrák , 65. M. Skalický , 76. P. Jandus. Počet diváků: 79.

Sestavy: Jiskra Zruč: T. Cudlín - Z. Louda , L. Hájek , O. Jouza , L. Jelínek - S. Viktora (65. F. Borek),
 P. Janda , K. Petrů , F. Valente Diego - A. Brahimi , J. Koudela (69. Z. Louda)

TJ Sokol Zvole: M. Kučera - M. Hrachovec (38. P. Jandus), M. Skalický , M. Štáfek , J. Malý - D. Vnuk , F. Švajčík , L. Petrák (46. O. Hnát), P. Gabriel - P. Buriánek , J. Smolík
Zvole utrpěla těžký debakl, ve Zruči nad Sázavou inkasovala desítku. Brahimi dal tři branky a dvě asistoval.

Fotbalisté Zruče nad Sázavou se nacházejí momentálně ve fantastické formě, kterou v sobotu odpoledne potvrdili před vlastními fanoušky proti Zvole, které naložili na cestu domů pořádný náklad v podobě deseti gólů. Jiskra zvítězila s přehledem 10:0 a stále se drží v těsném popředí tabulky.

O osudu utkání rozhodlo úvodních 45 minut

Zruč nad Sázavou vlétla na svého soupeře pořádně zostra a již v sedmnácté minutě se ujala vedení, když se prosadil přesnou střelou Diego Fogaca Valente, který v letošní sezóně nastoupil v dresu Jiskry k prvnímu ligovému zápasu, jelikož se věnuje především v futsalu.

Na Diegův gól navázal po necelé půlhodině hry Kamil Petrů a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, a krátce před přestávkou se navíc dopustili faulu v pokutovém území a následnou penaltu ve čtyřiačtyřicáté minutě bezpečně proměnil Lukáš Jelínek, po jehož gólu odcházela Jiskra do kabin s vedením 3:0.

Jen, co vyšli hostující hráči Zvole na hrací plochu k druhému poločasu, i hned inkasovali čtvrtý gól. Po necelé minutě od zahájení druhého poločasu se prosadil Patrik Janda, na kterého navázal v šestapadesáté minutě Brahimi pátou brankou. Aby se naprosto bezmocní hosté náhodou nevzpamatovali, po hodině hry jim uštědřil další úder Kamil Petrů, který také zaznamenal svůj druhý gól v zápase a zvyšoval už na 6:0.

Další parádní okamžiky pro domácí tým Jiskry nastal v 73. minutě, kdy během pouhé minuty vstřelil dva góly. Nejprve se prosadil Azem Brahimi, na jehož gól o několik sekund později navázal Tomáš Louda. Zruč nad Sázavou byla pánem na hřišti a třináct minut před koncem už vedl 9:0, když se dvougólovým střelcům zápasu připojil také kanonýr Azem Brahimi, a střelecký koncert tři minuty před koncem uzavřel střídající Filip Borek.

Ohlasy k zápasu

Michal Váňa (trenér TJ Jiskra Zruč nad Sázavou): „Vzhledem k výsledkům Zvole jsem čekal náročnější zápas. Hosté ve druhém poločase přestali úplně hrát, a tak jsem hráčům řekl, ať pokračují ve střílení gólů a nasází jich do sítě soupeře co nejvíce. Za rozhodnutého stavu jsme poslali do hřiště hráče z lavičky, kteří se také dokázali prosadit.“